Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan kell kihúzni a wc...

Hogyan kell kihúzni a wc csészéből az öblítőcsövet és kiszedni a gumitömítést, hogy cserélhessem?

Figyelt kérdés
Az öblítőcső toldott, és ragasztottnak is néz ki, nem mozdul. A tömítés sem. Esetleg fűrészeljem le? Létezik kb. 7-10 cm hosszú flexibilis, műanyag öblítőcső hosszabbítás? A probléma, hogy víz szivárgott a wc csésze és a járólap között. Szaga nincs. Már cserélni akartam a szennyvízbekötő tömítését vagy mit (wc csészét felszedni, esetleg cserélni), mikor is ma, wc tisztítás közben észrevettem, hogy a csavar helyén is (amúgy ragasztott a csésze) szivárog a víz. Végül észrevettem (remélem, nem tévedek...), hogy voltaképp az öblítőcső bekötésével történt valami vagy a gumitömítés öregedett el. A csésze hátulján végigfolyt a víz, úgy néz ki, ez vezetődött el a csésze alja mentén, és a járólap egyenetlenségének köszönhetően itt-ott összegyűlt egy kisebb Balaton, illetve belefolyt a csavar helyére.
2011. jan. 8. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:
84%

Ki kell barkácsolni, ha máshogy nem megy. Én először vennék a helyére minden szükséges csövet, bár ha esetleg Te nem is tudod megcsinálni, egy szaki biztos meg tudja. Elrontani így nem lehet.


Mi panelban lakunk, egy tömítőgyűrűbe van betolva a cső, a szennyvíznél is. Ilyen tömítőgyűrűket lehet kapni, pár variáció van kb. belőlük. Nálunk a szerelőaknába hátra lehet tolni a csövet és így jön ki. A szennyvíznél, pedig a csészét kellett lehúzni a csőről.


De talán ha tömítő ereszt és nem akarod szétszedni, valami vízzáró ragasztóval is bekenheted. Kiszárítod és rákenheted akkor már a ragasztót. Nem tudom mennyire vagy precíz, meg ilyenek.

2011. jan. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
69%
Újra 1. nálunk egyébként a kád alatt barmolt az előző lakó toldásokkal és ott kellett a műanyag csövet megragasztani, mert el kezdett ereszteni. Persze akkor már be lett építve és egy kis lyukon kellett kenegetni, hát nagyon örültem, de a vízvezeték szerelő 100 ezerért csinálta volna újra az egészet, annyir nem akartam rászánni.
2011. jan. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
88%

Az a fekete gumiharang pár száz forint.A mienk már régi,van vagy 15 éves,lasókifolyású,magasöblítéses.Apám tavaj cserélte a gumit.

A mieknek ahova a tartályból a bekötőcső lejön,ott a vc-ből hátra kiáll egy kb. 8 cm átmérőjű,és 5cm-s porcelán csonk.

A bekötőcső normál esetben bele van dugva ebbe a csonkba,és csak a gumi,ami tömít,mincs semmi ragasztóanyag,csak max szaniter-szilikonnal bekenik.

A gumiharang direkt ezekhez van gyártva, a bekötőcsőre,és a csészére rá van húzva,mint egy sapka. Ha memész egy fürdőszoba-boltba,vagy ahol ilyen vízvezeték alkatrészeket árulnak,ott meg tudják mutatni hogy néz ki,hogy kell felrakni/olyan érdekesen kifordítva/

A bekötőcső szabvány/2 féle hosszú van/-gyárikag van meghajtva a kanyar.

2011. jan. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!