Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy robbanhat fel túlhevülés...

Hogy robbanhat fel túlhevülés miatt egy kandalló?

Figyelt kérdés
Még december végén történt,hogy Csobánkán túlhevülés miatt felrobbant egy kandalló. Lehet,hogy én vagyok a hülye,de mi az hogy túlhevülés miatt? Hogy történhet ilyen? Nem az a dolga a kandallónak,hogy jó meleg legyen?
2011. jan. 10. 16:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
lehet, hogy cserépkályha volt, az fel szokott néha robbanni, és van ahol kandallónak mondják. Ha meleg az jó, de ha már vörösen izzik, az gáz. Mi volt hogy úgyjártunk. Érteni kell hozzá, hogyan rakod meg, kezdők könnyen megjárhatják vele.
2011. jan. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Vörösen izzik a kandalló? Vagy a cserépkályha? Nekem kandallóm van,és hát olyan még nem volt,hogy elszíneződött,max a füst kivezető cső változott a nagy hőtől feketéről sötét szürkésre.
2011. jan. 10. 17:05
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg olyan kandallóról van szó aminek víztere is van..
2011. jan. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Feltud robbani.Anyaghiba, vagy a nyomásszabájzó elromlása miatt is.Attól függ milyen típus.
2011. jan. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
17.10-es írta a frankót.
2011. jan. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A különböző szén gázok ha nem tudnak távozni akkor robbanás következhet.
2011. jan. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
nekünk volt hogy a cserépkályha vörösen izzott, és duhogott, az ajtót már nem lehetett ugye kinyitni, nagyon féltünk, végül valahogy lefojtottuk.
2011. jan. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 First21 válasza:
100%
Véletlenül nyitva hagytam a nyilasokat folytonégő kályhán, és az egész vörösen izzott, aztan bezártam a nyilasokat, és 5 perc mulva már lehűlt. Kinyitottam az ablakot, további hűlés érdekében. Lassan elégett a fa. Nagyon megijedtem, elég veszélyesen nézett ki. Azóta inkább felkelek ébresztőre éjszaka, és rá dobok egy fát, a helyett hogy nagyon megpakolnám :)
2016. nov. 26. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!