Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy fő kényelmesen be tud...

Egy fő kényelmesen be tud lakni egy 25-30 nm-es lakást Pesten? Mi az előnye, hátránya, rezsi, mennyiért vetted, stb?

Figyelt kérdés
nézegetek ilyen garzonokat, 27 nm, vagy van, vagy nincs galéria és olyan 4-7 millióért Pesten. Érdemes ez, elég ez? Végülis olcsóbb a törlesztője, mint egy albérlet egyedül, bár így is kell fizetni 10-15 évig.
2011. jan. 11. 14:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Be tud lakni. De ne ilyen olcsó törlesztővel csináld. 5 millát ha havi 80-100at kifizetsz rá, 5 év alatt lazán visszatörlesztesz. He van önerőd, ami persze kell, még előbb is. Minek 10-15 évig húzni? Addigra már rég a gyerekeddel lennél egy kertes házban!
2011. jan. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
7 milláért már kapsz másfél szobás panelt is Erzsébeten, vagy Kőbánya környékén. 27m2 nagyon kevés, egyszer laktam ekkora albérletben és agyfa**t kaptam, ha otthon kellett lennem. :(
2011. jan. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

ha nincs nagy térigényed, akkor jó lehet, de vigyázni kell, nehogy túlzsúfold a lakást. 1 nagy gardrób, meg pár kisbútor, különben be se férsz :)


érdemes galériásat nézni, mert fent tudsz aludni, lenn pedig fogadhatod a vendégeket, kajálhatsz, tvzhetsz.


mondjuk ilyen olcsón sztem csak nagyon lerobbant lakást kapsz, valami alacsony presztízsű környéken.


hol láttad ezeket az olcsó lakásokat?

2011. jan. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

AZ enyém 20m2:D Mondjuk házikó és még épül csak megrekedtem.Pénz hiány.... el lehet lenni vele, idővel megszokja az ember. ÉS hülyeség hogy nem lehet megszokni gyerekkoromban szüleim 450m2 házikójában laktam.... és mégsem érzem olyan kicsinek ezt a 20m2-őt:)

Ha ügyesen rendezed be akkor nagyon stílusos tud lenni és tetszetős. Ha magas a belmagasság akkor akár álló galériát is be tudsz tenni. Viszont ne hidd hogy a 4 millióért vett garzonod kifogástalan lesz kb még 4 millát kell majd ráköltened. A reális árak Bp-n normálisabb környéken 7-8 millától indulnak a teljesen felújítottak.

2011. jan. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

100 ezres törlesztőrészlet? Emberek, a nettó átlagkereset 130 ezer körül van ma Magyarországon!


Kérdező, a 27 nm baromi kevés. Most egyedül vagy, de nem lesz ez mindig így. Egyedül is alig férsz el (egy barátonmnak ekkora lakása volt, galériás - "mesélt" eleget), ketten meg nagyon nem. Ha meg közöset vennétek később, akkor hitellel nem fogod tudni eladni, másikra meg nem lesz pénzed. A jövődre is gondolj!

2011. jan. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
de nagyobbat nem lehet venni, mert akkor a törlesztő tényleg 100 ezer, annyit meg nem tudok, nem adhatom a teljes fizetésem a törlesztőre...
2011. jan. 13. 07:13
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát akkor egyelőre ne vegyél lakást. Vegyél ki egy albérletet, csak egy szobát. Azt megúszod 30-35ből. És tegyél félre. Körülbelül 40ből ki lehet jönni egyedül, szűkölködés nélkül. Tehát minden hónapban 30at félre tudsz tenni. Minimum. Ha többet keresel, akkor többet. És ebből majd ha lesz párod vagy jobb fizud, tudsz venni egy normális méretű lakást. Nem fog örökké tartani ez a helyzet, ami most van. Amit most te akarsz csinálni, az a legnagyobb kiszúrás magaddal, ezért inkább ne tedd!
2011. jan. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, mire 30ezrekből összegyűlik neki egy lakásra való, addig eltelik 10-20 év , és az ingatlanárak megint a csúcson lesznek.
2011. jan. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem vedd meg! Ugyanis nagy lakásra az életbe nem lesz pénzed.... Egy átlag ember honnan gürezzen össze 15-20 milliót???:O Havi 100.000 ret tennél félre akkor is 20!!!!!! Évedbe telne. Vedd meg a kicsit alakitsd úgy ahogy te szeretnéd, és érezd magad jól benne!!! 4-5-6 milliót az ember reális keretek között pár év alar össze tud szedni. Ne menj albérletbe! Minek fizetnél valakinek havi 30 ezreket? Mikor egy ilyen kis lakás törlesztője sem lenne sokkalra több. És akkor már inkább a sajátodatt törleszd minthogy más pénztárcáját tömd...
2011. jan. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

09:11 vagyok, azért mégis gondoljatok bele egy kicsit jobban a témába. Ha most megveszi ezt a lakást, 15 évig oda lesz láncolva. vagy komoly büntetőkamatokat fog fizetni a banknak, ha netán pár év múlva lenne egy sokkal jobban fizető állása.

Kérdező: ha előrébb szeretnél jutni a jelenlegi helyzetednél, akkor ne vedd meg a lakást! Mert mi van, ha egyszer csak szólnak, hogy itt van egy jó lehetőség, de az ország másik végébe kell költöznöd?

Azt tapasztalom, hogy a túl korán megszerzett saját lakás a lehetőséget veszi el az emberektől.

Ha neked jó így, akkor vedd meg. De ha lépnél még előre, akkor ne.

Tudod, a szerencsét is csak az tudja kihasználni, aki fel van készülve rá.

2011. jan. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!