Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék lakást/ házat...

Hogyan tudnék lakást/ házat venni úgy, hogy nem közvetítőn keresztül jutok el az eladóhoz?

Figyelt kérdés
Szeretnénk egy új lakást/ vagy házat (B.örs, B.keszi, T.bálint esetleg Biatorbágy. Szinte mindenki csak közvetítőn keresztül értékesít. Szerintetek lehetséges közvetítő nélkül is megtalálni a tulajdonost?
2011. jan. 13. 11:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A környéken kell szétnézni. Nem tudom, ott mi a szokás, de nálunk az eladó házak ablakába ki szokták írni, hogy eladó. Többnyire meg van adva egy telefonszám is, de a szomszédok egészen biztosan meg tudják adni a tulajdonos elérhetőségét.
2011. jan. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Olyan hírdetést keressél, ahová oda van írva, hogy: tulajdonostól eladó.
2011. jan. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az expressz.hu-n sok magánszemély hirdette lakás van.


Ha közvetítőzöl : Ha te mész lakást nézni ne írj alá semmit, és ha van lehetőséged, első körben ne te menj, hanem ismerőst küldj,(párodat, barátokat)aki lecsekkolja a kecót.Ez azért fontos, hogy a közvetítő ne tudja bizonyítani, hogy rajta keresztül találtál a lakásra.Amik elfogadhatóak voltak, azt már te is meg tudod nézni úgy, hogy becsöngetsz, kikéred a tulajdoni lapját, vagy a szomszédoktól kérsz elérhetőséget.

Ennyit tudsz tenni.

Szerintem az ingatlanközvetítők a a taxisok mellet a társadalom legalja, nem értenek semmihez, de nagyon sokat akarnak keresni.Át kell verni őket ahol csak lehet.

2011. jan. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Vegyél egy Bazárt!
2011. jan. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kedves 11:57-es!

Az ingatlanközvetítő általában elég keményen megdolgozik a pénzéért. Az általad javasolt (nem túl korrekt) megoldás nem minden esetben járható. Ugyanis erre rájöttek már az ingatlanközvetítők is és a legtöbb helyen van ún. kizárólagos szerződés. Ez lényegében azt jelenti, hogy az ELADÓNAK akkor is ki kell fizetnie a jutalékukat, ha nem rajtuk keresztül adja el. Többek között mi is ilyen szerződést írtunk alá, mert ez volt a legkedvezőbb.


Kedves kérdező!

Itt csak tulajdonosok hirdethetnek:

[link]


Egyébként nem nagyon értem, hogy miért nem kedveled a közvetítős megoldást, szerintem a legtisztább. Egyrészt nem te fizeted, másrészt nem kell fizetned a tulajdoni lapért (amit azért nem árt megnézni, mielőtt bármit csinálsz)...

Nem világos a kérdésedből, hogy új építésűt is keresel? Akkor nagyon egyszerű, ki kell deríteni, hogy kik azok az építtetők, akik a környéken építenek és őket kell megkeresni.

2011. jan. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Természetesen létezik kizárólagos szerződés, de hülye az az eladó aki aláírja.És igazad van az ellen nem véd.


Az meg nem igaz, hogy nem te fizetsz, mindig a vevő fizet, max. áttételesen. Az eladó pont annyival adja drágábban a lakást amennyit odaad a közvetítőnek, tehát én mint vevő fizetem a közvetítőt.


Én nem a közvetítők munkamennyiségét kifogásoltam, hanem annak minőségét, és hasznosságát.

2011. jan. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"hülye az az eladó aki aláírja"

Nem csak azért nem értek veled egyet, mert én is kizárólagos szerződést kötöttem, írtam is, elég nagy bunkóság ezek után lehülyézni, de mindegy.


Mi pl. egyáltalán nem akartunk foglalkozni az (ál)érdeklődőkkel. Egy hónapig magunk hirdettük, naponta többször csörgött a telefon, de a legtöbb az olyan hívás volt, aki csak azt akarta kideríteni, hogy milyen állapotban lévő lakás és mennyiért adom. Egy hónap után meguntam. Arról nem is beszélve, hogy kiszámoltam, hogy mennyi energia és pénz menne a saját utas hirdetésekre, még mindig jobban jöttem ki anyagilag.

De igazad van, ráraktam a lakás árára a közvetítői díjat, de azt bőven le is alkudta a kedves vevő.


Részemről a "vita" lezárva, nem erre kíváncsi a kérdező.

2011. jan. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha új házat szeretnél vegyél telket és építkezz.
2011. jan. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

OK,nem akartalak megbántani, jó pár lakást adtam el sajátot is valamint ismerősöknek segítve.Sosem kellett közvetítő hozzá.

Az ingatlan.com - os pár száz forintos hirdetési összeget ki lehetett bírni, meg azt is, hogy hetente 2x 1 órára odamenjek a lakáshoz és megmutassam x embernek.Nem keresek olyan jól hogy valakinek odaadjak egy ilyen munkáért fél millió forintot, csak azért mert nincs kedvem vele foglalkozni.

de, igazad van, a kérdező nem erre kíváncsi.További szép napot.

2011. jan. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Böngészd az apróhirdetéseket. Rengeteg olyan van, amiben benne van, hogy magánszemély hirdet. Viszont akkor neked kell intézni mindent, amit amúgy az ingatlanos intézne helyetted.
2011. jan. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!