Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakás kiadás how-to?

Lakás kiadás how-to?

Figyelt kérdés
Ha ki szeretnék adni albérletbe egy lakást, azt hol kell bejelenteni? Mi történik ha nem jelentem be és úgy adom ki? És mennyibe fáj a dolog hivatalossá tétele?
2011. jan. 14. 10:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Elég fájdalmas a dolog, ha az albérlők nem fizetnek ki , és jól átb*sznak . Most nem jelented be, gondolom akkor nem akarsz semmi szerződést sem íratni velük.
2011. jan. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerződést akkor is lehet irni, ha nem jelented be. Én nem jelenteném be, viszont ezt nem kötném rá senkinek az orrára.
2011. jan. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én voltam pár albérletben és sehol sem volt ún. hivatalos bejelentés.

Van egyszer egy szerződés és egy leltár, hogy mi volt a lakásban beköltözéskor. Mindkettőre két tanu és ennyi.

2011. jan. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja és azért szokás 2 havi kauciót kérni, hogy ilyen lelépés, nem fizetés esetén ne érjen téged kár. Ugyanis ha a bérlő kárt okoz, nem fizet, tartozást halmoz fel, akkor azt levonhatod a kaucióból.
2011. jan. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Na igen, de ha én írok egy szerződést, de nemjelentem be, akkor ki fogja arra kötelezni őket, hogy betartsák az abban foglaltakat? Merthogy ugye akkor hivatalos segítség nincs...
2011. jan. 14. 11:55
 6/8 Bocipók ***** válasza:

Ha valaki kiadja lakását, vagy lakásának egy szobáját albérletbe, a befolyó összeg 25%-át be kell fizetnie adóba. Külön érdekesség, hogy ezt a 25%-os adót a rezsire is meg kell fizetni. Minden olyan rezsiköltségre, amelyről a számla a tulajdonos nevére érkezik.

Tehát nem éri meg.

2011. jan. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Most valami új rendelkezés van,azt hiszem,de tavaly(!) még az volt,hogy az ingatlan bérbe adása engedélyköteles tevékenység,az engedélyt az APEH-nél adják egy adószám kiváltása után.Az ingatlan bérbeadásából keletkezett jövedelem adóköteles, egyébként nem 25,"csak" 2o %,és tényleg,a rezsiköltség is adózik, ez pedig azért,mert okosok úgy okoskodnak,hogy tiszta haszon,ha nem a tulaj fizeti a közös költséget pld,hanem a bérlők,tehát,amit neki nem kell megfizetnie az bevétel(?) De nem értem az egyéb rezsiszámlákat,pedig,bizony,az is adózik.Abban az esetben nem,ha azt bizonyíthatóan a bérbeadó fizette be,pld kiadok egy lakást,nem x+rezsi,hanem 2x,és majd én kifizetem a rezsit,és ezt bizonyítani tudom,akkor levonható az adóalapból.

Kedves kérdező,én ezt azért tudom ilyen jól,mert van egy lakásom,amit korábban kiadtam teljesen korrekt módon,szerződéssel,2 havi kaució megfizetése mellett két jogi egyetemistának,akik később drágállották a lakást és el akartak költözni,de ma bejelentették,hogy akkor hétvégén elköltöznek és vissza a 2 havi kaució,mert az kell nekik az új albérlethez.Én mondtam,hogy járjunk el mindenben a szerződés szerint,ráérnek elköltözni és 1 havi kauciót adok vissza,a másik havit lelakhatják,ill.a végelszámoláskor meglátjuk,tartoznak-e valami rezsivel stb.Mindenáron vissza akarták kapni a kauciót,és el is költöztek,én pedig az én verziómhoz ragaszkodtam.Rájöttek,hogy jogilag az én lépésem a helyes,tehát nem tudtak másképpen betartani nekem,mint feljelentettek az APEH-nél,és mivel én.mint az esetek 90%ban mindenki,nem váltottam erre a tevékenységre adószámot, az alábbi jogcímeken büntettek meg:1./ engedélyhez kötött tevékenység engedély nélküli gyakorlása 2./Bejelentési kötelezettség elmulasztása 3./ számlaadási kötelezettség elmulasztása 4./Keletkezett jövedelem eltitkolása 5./ adó meg nem fizetése.6./ késedelmi kamatok 7./Bírság. Szóval,a dolgokat összefoglalva: bárkivel történhet baleset,soha nem tudhatod,hogy milyen emberrel állsz szemben,ha te jóindulatú vagy is,a másik még nem biztos,hogy az(én állandóan javíttattam a lakásban olyan dolgokat is a kedvükért,ami nem a bérbeadó feladata,ezt a részét is jól ismerem a dolgoknak,mert sok évig ingatlankezelő vállatnál dolgoztam)tehát az a bizonyos engedély ezért szükséges. Összegezve: jobb lett volna talán az egy havi kauciót visszaadnom,akkor is,ha nem járt nekik,mert így ennek az összegnek majdnem ötszőrösét fizettem büntetésként,sok havi részletben,mert nem vagyok jómódú egyáltalán,de azóta sem adom ki a lakásomat.

2011. jan. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! nehéz a helyzet...
2011. jan. 14. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!