Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gázkonvektorral fűtünk, és...

Gázkonvektorral fűtünk, és penészesek a falaink. Mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés
Azt tudni kell, hogy amíg kályhával fűtöttünk,nem volt ilyen gond.Kihívtunk egy céget, aki 90000 ft -os pára elszívó gyűjtőt javasolt, valamint, hogy szigeteltessük le a lakást kívülről. Ez is megtörtént, de ugyanúgy penészedik. Van valami ötletetek ezeken kívül?
2009. febr. 1. 22:21
1 2
 1/13 anonim válasza:
38%
Több szellőztetésre van szükség, pláne ha le lett szigetelve a ház is. Néha be kellene fűteni a kályhába, hogy a falak jobban átmelegedjenek, valamint kerülni kell a benti pára kialakulásának a lehetőségét, pl nem bent szárítani a ruhákat.
2009. febr. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A kályha már nincs bennt. A ruhákat meg télen csak a lakásban tudom szárítani, sajnos.De nyáron egyébként sincs ilyen gond. Tavasszal lett leszigetelve,és most télen jelentkeztek a penészedés nyomai.
2009. febr. 1. 23:10
 3/13 anonim ***** válasza:
58%
Azt veszem észre ez,ez évben igen gyakori probléma.Nállunk is igy áll a helyzet és nagyon sok ismerősőmnél.Tavaly valahogy nem volt penész a falakon,most meg...Talán az idő is párásabb.Én penészölővel fulyom le a falat,bármelyik festék boltban lehet kapni.Nagyon szépen eltünteti,igaz egy-két honap mulva ujra elkezd kiujúlni.Van két pára elszivonk nekünk is,semmit nem ér.És sürün szellőztetek ugy,hogy huzat legyen,kimenjen a nedves levegő.Tavasszal meszeljetek ki és lehet ilyen penészölő réteget a normál meszelés elött felvinni.Hátha az segiteni fog.
2009. febr. 2. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%

Volt már ilyen kérdés, és ott javasoltak egy páraelszívó "téglát", amely megköti a levegő nedvességtartalmát...Én sem tudom, mi a pontos neve.

További ötlet volt az ipari hypóval lepriccelés, majd NEM diszperziós(azaz nem műanyag alapú), hanem sima meszes festék felvitele- náluk azóta nem lett penész, azt mondta.

Szigetelés ha belegondolsz logikusan inkább segíti a penészt, mint eltünteti...

Gyakori szellőztetéssel megakadályozható, egy biztos: nem a fűtés módja, hanem a meleg, párás levegő tehet róla.

Nálunk is ez volt sajnos- én havonta mosom a falakat sima, fekete üveges tömény hypóval.

2009. febr. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
56%
Nálunk is ez a gond sajnos,gázkonvektoros fűtésünk van,és nagyon gyorsan penészesednek a falak.De csak az úgynevezett "vizes"helyeken,konyha,fürdőszoba.A szobákban egyáltalán nem penészesek a falak.A hypós megoldást nem ajánlanám,mivel én is próbáltam.Semmit sem ér,és nagyon büdös.A szigetelés szerintem hasznos,mivel a hideg falakra csapódik le a pára,a kevésbé hidegre nem tud.Az állandó egyenletes fűtés,szellőztetés hasznos,és persze a gombaölőszeres falfestés.Nem tudom mivel vannak festve a falak,de a sima mészalapú festékek kevésbé penészednek állítólag.A megfelelő egyenletes fűtés lenne a legjobb megoldás, pl kazános radiátoros,nálunk sajnos nem megoldható egyenlőre.Talán a vizesebb helyeken a csempe,és a lemosható tapéta is használhat.Fürdőszobában pl,egész a plafonig felrakattuk a csempét,így csak a plafon penészedik.Azt a kis felületet,meg könnyű gyakran újrafesteni.
2009. febr. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
56%
A hypo nem büdösebb, mint a penész. Bár kinek mi... A szigetelésről én is azt hittem egy ideig, hogy használ- így volt logikus, majdan rájöttem, miért nem használ, kivéve a penésznek...Ez is logikus.
2009. febr. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
Ahol egyszer kijött a penész, ott később is ki fog jönni. Ha már megtettetek mindent ellene (szigetelés, szellőztetés, fűtéskorszerűsítés), gombaölővel le kellene kezelni a falat és utána is fokozottan ügyelni arra, hogy ne tudjon azon a falon lecsapódni a pára, tehát fűteni kell és szellőztetni.
2009. febr. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha gumis záródású az ablak, akkor meg szellőzőt beépíteni, ami folyamatosan engedi ki az elhasználódott, párás levegőt.
2009. febr. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Úgy magyarázták,az a bizonyos cég, hogy azért ajánlott szigetelni, mert a hideg falon csapódik le a pára. Azaz a gázkonvektoros fűtés nem tudja úgy átmelegíteni a falakat, mint anno a kályha.Ha pedig kívülről le van szigetelve elvileg jobban átmelegednek a falak. Mondjuk, nem bántam meg, mert esztétikailag is szép, és nyáron pedig nem melegednek annyira fel a falak. Az ablakom pedig fa, nem műanyag,úgyhogy szellőzik. Esetleg a padlást is le kellene szigetelni?
2009. febr. 3. 08:43
 10/13 anonim válasza:
Én egy szórófejes flakonba öntök domestos-t,pici vizzel higitom,hogy ne legyen annyira tömény és ezzel fúlyom be a penészes területet.A fürdőszoba egész területét is ajánlatos egy-két hónapban egyszer átfújni és áttörölni,mert jól fertőtlenítő hatás.
2009. febr. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!