Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mivel illatosithatnám a...

Mivel illatosithatnám a ruhákat a szekrényben?

Figyelt kérdés

nagyon bedohosodtt a házunk, áll a szekrény alatt a viz. Hiába mosok drága mosóporokkal, öblitővel, szépen illatosan teszem be a ruhákat a szekrénybe, mégis bebüdösödnek, álott dohos szaguk van. Mit tegyek a szekrénybe? vagy van valami speciális dolog? vagy házipraktika?

Köszönöm előre is a válaszokat.


2011. jan. 17. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Illatosított párnácska (Coccolino), vagy egy kellemes szappan a ruhák között sokat segíthet!:)
2011. jan. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Anyám amióta világ a világ, mindig illatos szappanokat tesz a ruhák közé. Picit érezni a ruhákon is, jó! De nálunk nem dohos semmi, nem az ellen teszi.


Nem hiszem, hogy az illatosítás megoldás lenne itt.

Miért áll a víz? Ezt elképzelni is rossz, sajnálom, hogy így van nálatok. :( Valahogy a lakást kellene kiszárítani, csakis ez lehet megoldás.


Nem vagyok benne biztos, de talán a SÓ és a SZÓDABIKARBÓNA, ami talán képes magába szívni nedvességet, szagokat. (?!)

2011. jan. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szappanok nem jöttek be.

Második emeleti lakás, vákum ablakok+diszperzit a falon. Végeredményként szakad a viz az ablakokon, falakon, áll a viz az ágy alatt és a szekrények alatt. Sem alattunk, sem fölöttünk nem laknak, hogy melegitenék a falakat, és északi az egyik fal (az a legvizesebb). Hiába fűtünk, szellőztetünk, beszereltünk a falba +szellőzőt.

A sok eső még rá is tett. ősszel festettünk, kimostam a szekrényeket ecetes vizzel, tiszta uj szaguk volt, de azota megint büdös.

Tudom, hogy moly ellen van "párnácska" szekrénybe. Akkor van Coccolino illatosito párnácska is? Kiprobálom.

2011. jan. 17. 13:47
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szüntessétek meg a párát. Rokonok vettek páramentesítő készüléket ( [link] és azóta teljesen száraz a lakásuk. Van benne ionizátor is, ami a szagok ellen jó és semmi tabletta nem kell bele, mint a Ceresitbe.


Utána vegyél illatosító párnácskát. Lehetőleg olyat, mint amilyen illatú öblítőt használsz, mert úgy tartósabb az illat.

2011. jan. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Ionizátort külön is lahat kapni, pár ezer forintért. Vegyszermentes és minden szagot megszüntet.
2011. jan. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem az illatosítás a megoldás, hanem a párátlanítás. Ebben segíthet a külső(!!) falak szigetelése, bár az elég drága megoldás és mindenkinek össze kell fogni.

Jó lenne, ha a diszperzitet leszednétek a falról és kimeszelnétek - tudom, hogy lakásban nem annyira szokás, de a diszperzit remek táptalaj a penészgombáknak, amik egy csomó légúti betegséget okoznak, pl. asztma. A mész azonban fertőtlenít.

Valószínű, hogy ez a két lépés megoldaná a problémát, de addig is szerezzetek be egy párátlanító készüléket!

2011. jan. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem érdemes ebbe a lakásba invesztálni. 1 szobás kis lyuk, elszeretnénk adni. Éppen a felsoroltak miatt.
2011. jan. 17. 14:07
 8/8 anonim ***** válasza:
Pár csepp parfüm papír zsebkendőre,és tedd be a szekrénybe.
2011. jan. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!