Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van egy csomó orchideám,...

Van egy csomó orchideám, hogyan virágoznak nektek újra?

Figyelt kérdés
Phalaenopsis és Dendrobium is van, amik elvileg megfelelő közegben virágot hajtanak, de hogyan? Most vilgás párás helyen vannak, de semmire nem mennek, ötlet? Tápoldat kellene nekik?
2011. jan. 19. 14:35
 1/8 anonim válasza:

www.gazlap.hu

Itt minden kérdésedre kaphatsz választ az Orchideák otthonunkban nevű topikban.

2011. jan. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elvileg 20 óra megvilágítás kéne nekik. Ezt nehéz megoldani.Heti egyszeri kevés víz.Ennyi.És semmit nem szabad levágni róla,csak ha elszáradt.
2011. jan. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Szia! Csak a saját tapasztalatomat tudom megosztani veled. Az én orchideáim a háló ablakában vannak, ami déli fekvésű, tehát napos. Viszonyag ritkán locsolom őket. Amíg zöldek a kilátszó gyökerek, addig nem igényelnek vizet állítólag, csak, ha már szürkék. Ezt betartom. Orchideatápot kb. 2 hetente kapnak. Tavaly 2 alkalommal is hoztak virágot. Elvirágzás után megvárom, amíg a szár elszárad, és csak ezután vágom le őket. A szoba nem párás, inkább száraz levegőjű. Remélem tudtam segíteni. M.
2011. jan. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azt nem értem, hogy miért kellene 20 óra nekik, mikor a természetes környezetükben sem kapnak 14 óránál többet?
2011. jan. 19. 15:09
 5/8 anonim válasza:
Utolsó vagyok: látod, hogy nálam sem kell, pedig nem értek hozzá :)
2011. jan. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A Gazlap tényleg jó ötlet, van külön topic, ahova egy-egy növény gondozási leírását (saját tapasztalataik alapján) teszik be.

Nem tudom, hogy a tieidre igaz-e, vagy pont más fajtákra csak, de sok helyen láttam, hogy a hőmérséklet ingadozás is fontos a virágzáshoz.

Meg télen elvileg pihenőidőszak van, de nagyon sokan mutogatnak az orchideás fórumon virágzókat.

Nekem egy minim van, és most meg sem moccan a 20 °C-on, bár sajnos nem sok fényt kap. De majd tavasszal.

2011. jan. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
15:08as vagyok. Nálam télen is virágzik. Szerintem egyébként a napsütés számít. Mivel az ablak déli fekvésű, ezért eddig egyik virág sem bírta a nyári tűző napot. Az orchidea pedig imádja. A hőmérsékletet nem tudom. Nálunk 22,5 fokra van állítva a fűtés, bár igaz, hogy nappal a hálóban nyitva az ablak, így ott hűvösebb van.
2011. jan. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Barátainknál és nálunk is most virágoznak, tehát tuti itt az ideje...

Mindkét helyen déli fekvésű ablakban.

Én tuti nem locsolom heti 1-nél többször, sőt legtöbbször még annyiszor se, mert elfelejtem, ennek ellenére... Ja, tápot se használtam még soha. Talán annyi, hogy nálam viszonylag szépek a virágok, pedig nem ölök bele nagy energiákat, de mindig állott vizzel locsolok, azaz teletöltöm a locsolót és egy hét múlva azzal locsolok (egy hétig áll a viz), utána ismét teletöltöm rögtön.

Nálunk 23-24 fok van, stabilan.

2011. jan. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!