Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fatüzelés. Hogyan gazdaságosab...

Fatüzelés. Hogyan gazdaságosab a fával való fűtés vegyeskazán?

Figyelt kérdés
ha folyamatosan rakom rá vagy ha már elérte a kiván hőfokot a szoba és már csak a kevésbé égő fára dobok ismét rá sokat? vagyis folyamatosan rakjam vagy ritkán?
2011. jan. 22. 12:29
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

Tökmindegy, mikor rakod. Gondolom, nagyjából egyforma hasábok vannak. Számold meg, hány darabot raksz rá egy nap az egyik vagy a másik módszerrel. Amelyiknél kevesebb kell, az a gazdaságosabb :D

De ez szerintem elég nyilvánvaló..

2011. jan. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
azért kérdem hátha már valaki letesztelte. inkább kilóra mérhető mint darabra.
2011. jan. 22. 12:53
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az a baj az egyszerre sokkal, hogy folyamatosan változtatott huzatot igényel. Vagyis amikor nagy láng van akkor sok levegő kell, vagy füstöl, amikor csak parázs van (vagy kis láng) akkor meg kevés levegő kell, mert a plusz levegő csak fölöslegesen hűti a tűzteret. Ha folyamatosan rakod a fát, akkor nagyjából jól be tudod lőni a levegőt, és hatékonyabban ég végig.. ELVILEG.
2011. jan. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 nagyontamas ***** válasza:

Ha jól gondolom nem fűtesz állandóan.

Ebben az esetben először fel kell fűteni a lakást, ami nagyobb tüzet (több fát ) igényel.

Miután elérted a kívánt hőfokot, már csak tartani kell a hőmérsékletet, ami kevesebb fát kíván.

Állandó fűtéssel, napszak szerint szabályzott hőmérséklettel ugyan takarékosabban lehetne fűteni, de az automata kazánt igényel, és nem fahasábokkal, hanem pellettel kell etetni.

2011. jan. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem kell azt egyfojtában rakni mert akkor még az erdő fája se lesz elég.

Mi például ha mind a ketten reggelesek vagyunk reggel fél 5-kor rakunk rá jól, hagyjuk jól égni kinyitjuk alul az ajtót a huzat miatt és legalább 60fokig hagyjuk felmenni(hamar felmegy) és fél 3-kor mikor megyek haza akkor teszek rá legközelebb. Mikor kinyitom csak a parázs van rajta ami szépen ízzik aztán jól megkotrom megpiszkálom aztán újra dobok rá fát. Még nem figyeltem meg amúgy, hogy mennyi megy el egy nap de szerintem nem olyan sok hiszen ennek a kazánnak ez is a lényege nem úgy kell ezt pakolni mint a kályhát. Remélem segítettem.

2011. jan. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm
2011. jan. 24. 14:46
 7/7 anonim ***** válasza:
Én lignittel tüzelek. Fát csak begyújtáshoz használok. egyszerre annyit pakolj rá, amennyi belefér. Fokozatosan zárd el a levegőt. Gyakran nézd meg, hogyan ég. Amikor több, mint félig elégett, zárd el teljesen a levegőt, hogy csak parázsoljon. 5-6 óráig is melegít.
2016. jan. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!