Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tudnánk tenni azon kívül...

Mit tudnánk tenni azon kívül hogy feltörjük és hogy lecseréljük a zárat?

Figyelt kérdés
Van egy 11 hetes kisbabánk és panelben lakunk. minden 2. fordulóban van 1 közös tároló (a 6 lakásnak). Na ezt 1öregasszony kisajátította magának és azzal az érvvel nem ad kulcsot hogy ő már 30 éve itt él. Csak neki van kulcsa és csak 1 babakocsit szeretnék betenni, mert egy 35m2-es lakásban élünk. A közös képviselő írt egy levelet amire ő visszaírt hogy nem hajlandó átadni... Ezzel le is tudta a közös képviselő. A rendőrség tud valamit ilyenkor tenni?? Vagy előttük feltörhetem, hogy nem lopok el semmit??
2009. febr. 5. 07:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nyaggasd a közös képviselőt, mert ha közös a helyiség és ha nem fizet érte külön bérleti díjat a lakók beleegyezésével, akkor nem zárhatja le. ha meg nem érdekli a képviselőt, fogod és feltöritek. lehet fel kéne hivnod a rendőrséget megkérdezni ilyenkor mit tehetnél. jogod van ahhoz, hogy használd a közös helyiségeket. az ilyenre én is nagyon pipa tudok lenni, nálunk is annyi paraszt van a lépcsőházban, hogy emiatt utálok itt lakni.
2009. febr. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha ez tényleg közös tulajdon (tehát nincs megállapodása a társasházzal, hogy kizárólagosan használja), akkor kötelessége a közös képviselőnek ezt az állapotot megszüntetni. Hívd fel a közös képviselő figyelmét, hogy simán feljelenthetitek az öregasszonyt, mert a közös tulajdonból nem csinálhat magántulajdont.

Kérdezd meg a közös képviselőtől, hogy a társasház házirendjében vagy másmilyen dokumentumában mi szerepel, mert ha az, hogy ezeket a közös helyiségeket az adott emeleten lakók saját kulccsal használhatják, melyből kötelesek egyet leadni a gondnoknak vagy közös képviselőnek, akkor ő simán megszüntetheti ezt az állapotot.

A rendőrség bemondás alapján nem csinálhat semmit. Javaslom, hogy gyűjts össze azokat a dokumentumokat, amik igazolják, hogy ti jogtalanul vagytok kizárva a tárolóból és csak akkor lépj a rendőrség irányába.

2009. febr. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
én feltörném a lakatot, és reknék rá egy másikat, amiből azoknak a lakóknak adnék, akik rendesek. Ha a néninek nem tetszik, költözzön el. Mellesleg mit tárol benne? Hullákat?!
2009. febr. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!