Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Városunkban nemrégiben tették...

Városunkban nemrégiben tették ki a szelektív gyűjtőket. A sárgára rá van írva, hogy műanyag flakon. Abba csak flakonokat lehet tenni?

Figyelt kérdés
Szomszédaim azt mondják csak a flakonokat rakhatjuk bele, de számomra kicsit zavaros, azért szerintem a műanyag flakonokkal együtt több műanyag fajtát föl tudnak dolgozni, nem? Én elkezdtem, itthon szétszedve gyűjteni a szemetet és a műanyagosba a zacskókat is beleteszem meg a rossz műa.játékokat is. Vagy inkább ne?
2011. jan. 27. 18:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, csak flakonokat. Nem vagyok szakértő, de azért műanyag és műnyag között nagy különbség tud lenni. Ezekből a flakonokból pedig ugyanúgy flakonokat csinálnak újra.
2011. jan. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

De akkor hol a maximális környezettudatosság? Én hajlok arra hogy ami újra fölhasználható az menjen külön, de akkor így egy csomó újra fölhasználható műanyag kerül be a konyhai szemét közé. Ezt akkor így nem teljesen értem.

A papírosra is az van rakva hogy "újságpapír". A többi papír meg menjen a közösbe?

Hova tegyem a tejes dobozokat, hova az aluminiumdobozokat. Meg a csomó zacsit, tejfölöskupát, amiken eleve rajta van hogy újra hasznosítható?

2011. jan. 27. 19:10
 3/5 anonim válasza:
szerintem az összes műanyagot... itt, ahol dolgozom (ausztriában) már évek óta szelektíven gyűjtik a hulladékot, gondolom értenek hozzá... és mindne műanyagot oda dobnak... pedig a képen, ami a kuka fölött van, csak egy műanyag flakon látható... de itt minden műanyagot oda dobnak...
2011. jan. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk rá van írva minden gyűjtőre, hogy mit lehet bele tenni és mit nem.

A műanyagosba pl még zacskót is bele lehet dobni. De lehet, hogy ez városonként eltérő lehet.

2011. jan. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Itt egy kis segítség eligazodni:


[link]

2011. jan. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!