Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan kell fodrot varrni?

Hogyan kell fodrot varrni?

Figyelt kérdés

Fodros szoknyát szeretnék varrni, kb 6-7 sornyi fodorral,de nem tudom,hogy kéne.Ötlet van,de jó lenne, ha valaki pár sorban elmondaná úgy nagyjából.Neten is rákerestem, de nem találtam leírást.

Köszi előre is, ha segít valaki.


2011. jan. 30. 13:11
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha megvarrsz alap-szabásminta alapján egy neked tetsző fazonú(trapéz,egyenes,loknis)szoknyát,akkor annak a teljes hosszát elosztod annyival,ahány emeletesre szeretnéd a fodrot,és még hozzáadsz fodronként 5 cm-t(alsó szegés 1,5 cm,felső szintén+ min 2 cm a takarás,hogy a felette lévő fodor alja eltakarja ennek a tetejét. A fodor akkor szép,ha az anyag legalább a felvarrandó hossz kétszereséből készül,tehát 1 m fodorhoz 2 m hosszú beráncolandó csík kell.Alulról kell elkezdeni fellvarrni,és a legfelső fodor a szoknya derékrészébe(övpánt)be legyen varrva.Minden csíkot külön mérj meg,és szabj ki,amikor egy emelettek elkészültél,akkor szabd ki a következőt,és 10 centi anyagot hagyj rá,mert soha nem lehet pontosan beállítani,és utólag mindig könnyebb kicsit levágni belőle,mint toldozgatni.
2011. jan. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!