Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A bank által visszavett...

A bank által visszavett házakat miért nem lehet megnézni?

Figyelt kérdés
Elég laikus vagyok ezen a téren és segítséget szeretnék kérni. Lenne egy családi ház, amit meg szerettem volna nézni, de az értékesítő szerint nem lehet mert még lakják. Állítólag ha úgy döntenék hogy megveszem, akkor X időn belül elköltözik a jelenlegi lakó... de mi van ha még sem költözik el, hiába vettem meg a házat? Milyen buktatókra kell számítani egy ilyen ingatlannál? Aki benne van ebben a témában kérem írjon! Köszi.
2011. jan. 31. 09:31
 1/5 anonim ***** válasza:
61%

Ápr.15.-ig nem lehet a házakat elárverezni.

Utána,ha a lakó benn lakik még,lakottan árverezik el,ami kevesebb összeg,mintha már kiköltöztek volna.

Ha az árverés után a meghatározott idő után,(ami egy-két hét max.) nem költözik ki,akkor karhatalommal kirakják az utcára.

2011. jan. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. :) Az a baj, hogy úgy viszont nehéz házat venni, hogy csak egy két fotót lát az ember, közben meg lehet, hogy azok a legelőnyösebb helyzetből készültek. Van esetleg valami, amire figyelni kell egy ilyen ház vásárlásánál?
2011. jan. 31. 10:16
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát én autóknál olvastam hogy mielőtt visszaveszi a bank, azelőtt a tulaj jól leamortizálja:s De hogy ez házaknál is így van e nem tudom, Lehetséges hogy akkor is van ilyen "bosszú":S
2011. jan. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi tavaly próbáltunk ilyen házat, de letettünk róla. Két gyerekes anyukaként nem vette be a gyomrom, hogy akár karhatalommal kirakjanak embereket a házukból.

Ha értékesítőn keresztül érdeklődsz, akkor elméletileg az ingatlan értékbecslését megkaphatod.

Arra figyelj, hogy a birtokbaadás hogyan szerepel. Vannak (sajnos? vagy nem?) olyan cégek, akik nem vállalják azt, hogy te x. napon belül átveheted az ingatlant. (Ha vállalják, általában 90 napot szoktak, de az is természetesen csak április 15. után lehetséges.) Magyarul akkor fizettél egy rakás pénzt, de nem tudod birtokbavenni. Rohangálhatsz majd mindenfele, hogy kirakják a régi tulajt.

Amit még nekünk az ingatlanos mondott, hogy ő pl. azért nem foglalkozik már ilyenekkel, mert vannak olyan emberek, akik annyira nehezen élik meg azt, hogy elveszítik a házukat, hogy az utolsó mozzanatként konkrétan szétvernek mindent, ami mozdítható (pl. fűtőberendezés, radiátor, csaptelepek) azt elviszik. Erre már van valamilyen biztosítás 1m Ft-ig (ha házról beszélünk, ez nagyon-nagyon nevetséges összeg), de eléggé elképzelhetetlennek tartom, hogy a biztosító olyanra fizessen, amit nem is tudok megmondani, hogyan nézett ki, ill. az értékbecslésben szereplő fényképek alapján egy ki tudja mikori állapotot tudok adni.


Nekünk azt tanácsolta, hogy ha ilyenben gondolkozunk, akkor inkább próbáljuk kideríteni, hogy pontosan hol van az ingatlan és próbáljunk a tulajjal egyezkedni. Neki sem mindegy, hogy menekülési értéken vagy valamennyivel többért tudja eladni. Alapvetően még az is zavart minket, hogy nem tudtuk, hogy konkrétan hol van az ingatlan, csak ha ilyen-olyan titoktartási nyilatkozatokat aláírunk, viszont pár egyszerű kérdéssel ki tudtuk deríteni. Az utcát akár telefonon keresztül megmondják, rá kell kérdezni, hogy milyen fekvésű az ingatlan (így kiderül, hogy páros v. páratlan oldal). És akkor már csak az utca Erzsike nénijét kell megtalálni, aki mindenről tud :)

Nyilván így drágábban jutsz hozzá az ingatlanhoz, de emberségesebben.

2011. jan. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtatok, még szerencse hogy van ez az oldal. Idő közben sikerült kiderítenem, hogy pontossan hova esik a ház, persze nem lehet megnézni az ingatlanos szerint, de azt sem garantálja hogy időre elköltöznek a jelenlegi lakók. Kérdésemre azt a választ kaptam, hogy nekem mint vevőnek kell keresnem egy olyan céget- persze plussz pénzért- akik majd "kidobják" a aktuális tulajt... ez szép, mondhatom.:(

Köszönöm még egyszer a válaszokat, maradok inkább a normálisan meghirdetett házaknál és örökre elfelejtem a banki hirdetéseket.

2011. jan. 31. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!