Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tegnap (február elsején)...

Tegnap (február elsején) láttam a tv-ben valami "házadóról"szóló rémhíreket. Csak a végét láttam, így nem értem. Elmagyarázná valaki aki látta?

Figyelt kérdés

A helyzet az,hogy tavaly adtam el egy kis házat,ami után 100 ezer illetéket fizettem ki,mert "nyaraló" volt(azt is csak személyi kölcsönnel tudtam megvenni)

De el kellett adni.Vettem egy tanyát a maradék pénzből.Az után is adóztam rendesen,pedig nem nagy értékű.

És még adóznom kellene a volt házam árából is elvileg,mert papíron egy millióért vettem,2 millióért adta el(persze rá lett költve még egy millió bőven,ezt igazolnom is kell és tudom is)


Ezek után mit akarnak még tőlem?? Kell adóznom azért mert tudtam venni egy tanyát,hogy legyen hol lakni a családomnak?

Köszi a válaszokat


2011. febr. 2. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap a híradásokban volt ilyesmiről szó. De ott az volt a téma, hogy az érdi önkormányzat akarja jelentősen megnövelni a helyi ingatlanadót.

Vagy nem ezt láttad?


Egyébként ha eladsz ingatlant, akkor adót kell utána fizetned, ha veszel akkor meg illetéket. Ez nem újdonság. Ez már évek, évtizedek(?) óta így van.

2011. febr. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

igen,ez a rész marat ki.

De köszi a választ.


(ettől független a véleményem nem változott,hogy mindig a szegény emberen verik el a port a többi helyett is...

és hiába kérvényeztem,hogy azt a 100 ezret 10 havi részletben fizethessem ki elutasították,eztán próbáltam 2 részletet is kérni,azt se kaptam meg.Inkább kifizettem még kölcsönből.Aztán kaptam még csekkeket,hogy késedelmi pótlék,meg fellebbezési díj stb)

Na,szépen vagyunk,mindegy.ahol lehet,lehúzzák az embert.Mert nem mindenki azért vesz zártkerti övezetben házat,mert de jól megy,hanem azért,mert egyszerűen azt tudja kifizetni.

Üdv mindenkinek és köszi még egyszer.

2011. febr. 3. 13:13
 3/6 anonim ***** válasza:

Jaja, Érden lakunk, nálunk lett csillagászati az ingatlanadó vagy építményadó vagy a túró tudja már, hogy mikor hogyan hívják éppen. Budapest néhány kerületéhez képest elenyészőnek tűnhet az összeg, 400,-ft/m2, de míg Bp-en (a XI. és a XX. ker.-ről tudom konkrétan), ha ott lakik a tulajdonos, akkor egy fillér adót sem kell fizetni, addig nálunk a bentlakók számától függően - fejenként 10%-ot, de maximum 50%-os - engedményt lehet kapni.

Mindezt egy életen át tartó spórolás árán megszerzett ház után, ahová az utolsó téglát is Áfával vettük. Szóval, itt is szomorú a helyzet.

2011. febr. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek,akkor legalább én megnyugodhatok.

Második!

Hát,igen,ez a szomorú helyzet.Nem elég a fizetésünkből adózni,adózni kell a telek árából és a tégla árában is benne van az adó.Ha veszel valamit,akkor azért adózol megint,ha el kell adnod(én se tehetek róla,nem jókedvemből adtam el) akkor azért.Nehogy örüljünk már...

2011. febr. 3. 18:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Hogy írjak egy hasonló példát, amikor üzemanyagot tankolsz, kifizeted a jövedéki adót is és még az adó adójaként nem csak az üzemanyag áfáját, hanem a jövedéki adóra is az áfát.


Amúgy nekünk Pécsen van házunk és Bp XXI. kerületben lakásunk. Szerencsére sehol nem kell egy fillért sem fizetnünk. Igaz, nem zártkert. Régebben volt azunk is, a telken egy gazdasági épülettel. De arra valami minimális, jelképes építményadót kellett fizetni. Valami egy-két ezer Ft/év volt.

(Első voltam.)

2011. febr. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát ez télleg vicc veszel benzint abba van áfa és a maradék a jövedéki adó azaz 2x adózol ehez jön még fizud amiből szintén adózol ami már 3x adózást jelent.
2012. márc. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!