Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a csapvízből...

Hogyan lehet a csapvízből eltávolítani a klórt, vagy más káros anyagokat, hormonokat? A vízforralás hatásos?

Figyelt kérdés
Víztisztító berendezést nem szeretnék, mert az a hasznos ásványokat is kiszűri.
2011. febr. 3. 11:56
1 2
 1/13 anonim válasza:
8%
Nyugi, az, hogy klór van a csapvízben meg hasonló anyagok, csak városi legendák. Nyugodtan ihatsz belőle forralás nélkül.
2011. febr. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%
Egyébként ha nagyon aggódsz érte, kirakod állni, pár óra után eltávozik belőle a klór.
2011. febr. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

Klór igen kimegy forralással.

A hormonok nem biztos, hogy elbomlanak. De nem hiszen hogy túl jelentős mennyiségben lenne a csapvízben. De ha abszolút ppb szinten akarod kiszűrni, mert mondjuk labor célra kell akkor mondjuk egy aktívszenes szűrés...

2011. febr. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
12%
Lehet kapni több féle, fajta vízszűrőt. Próbáld ki azokat.
2011. febr. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A gyógyszermaradványokat, hormonokat még a vízművek sem tudja kiszűrni a vezetékbe kerülő csapvízből. Még mindig megoszlanak a vélemények, hogy mekkora mennyiségben is vannak ezek jelen a vizünkben. De sajnos forralással egészen biztosan nem fognak ezek eltűnni. A klór - ha kitöltöd a vizet pohárba - hamar kimegy a vízből.

Ha nem akarsz semmilyen vízszűrőt használni, sajnos csak az marad, hogy megiszod a csapvizet.

2011. febr. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
11%

kiengedsz egy kancsó vizet, és féldrágaköveket teszel a kancsóban. Rajta tartod egy napig.Ezek nem tisztítják meg, de mégis egészségesebbé, és jobb ízűvé teszik.

Időnként a köveket vízsugár alatt lemosod, ill napra teszed.

A többiről az ásványboltban érdeklődj!

2011. febr. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
20%

igyál ásványvizet. én csak azt iszom, szerintem ahhoz képest nem drága, és az íze is jobb.

a csapvizet már meg sem bírom inni, olyan rossz az íze.

2011. febr. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

13:00!

Tudom! A Richterben dolgozom. Előttem meg az egyetemen pont a tanszéken ugyan nem én dolgoztam a témán, de közvetlenül mellettem futott évekig egy kutatási projekt (talán még mindig dolgozik rajta valaki), Z. Gy. tanszékvezető témavezetésével, amely pont a budapesti Duna-vízből GC-vel vizsgált gyógyszermaradványokat.

2011. febr. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
34%

Nos!

Azzal hogy a csapvizet kiteszed az asztalra kancsóba avval nem távozik a klór.

Ugyanis a klór ionos állapotban van jelentős része...úgy meg nem szeret elszökni.

Budapest jelentősebb részén már nem klórozzák hanem ózonozzák a vizet.Néha min klór, hogy a vezeték is tiszta maradjon.

Gyógyszermaradványok a klór/ózon oxidációs hatására degradálódnak, bomlanak, és ha a teljes szerves szén(TOC) túl magas akkor átengedik aktívszenes, vagy zeolitos stb szűrőn.

Amúgy mivel a legtöbb kút csápos kút vagyis elöte már kavics, homok agyag megszűri a vizet szerves anyag, főleg ami bonyolult molekula pl gyógyszer nehezen kerül bele.

Amúgy ahhoz hogy egy gyógyszer elérje a hatását kell lennie egy adott vérkoncentrációnak és csak onnantól hat.

1 szó mint 100 aggodalomra semmi ok.

2011. febr. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ionos? Persze, nem klórgáz fog kipárologni a vízből, mert a klór nagy része reakcióba lép a vízzel és hipoklóros sav keletkezik. Ez pedig egy bomlékony vegyület. Pont emiatt fertőtlenít is. Nascens oxigénre (effektív ez fertőtlenít) és sósavra bomlik. Esetleg ennek disszociációjából származó ionokra gondoltál?


A többivel teljesen egyetértek. Sőt a klór mint oxidálószer klórozza, degradálja a szerves molekulákat, miközben trihalo-metán típusú vegyületek is képződnek, melyik igazoltan rákkeltő hatásúak.

Nem akarok senkit megijeszteni, de ezek is ott vannak a csapvízben. Igaz nem túl magas mennyiségben. Ha jól emlékszem valami 50 mikrogramm/liter a határérték.

2011. febr. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!