Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Káros e a szervezetre ha már...

Káros e a szervezetre ha már lejárt?

Figyelt kérdés
Kb.10 éve van a garázsban,a tárolónkban kb 5 darab Brise dezodoros légfrissítő.Felhoztam egyet,hogy a wc.ben majd használjuk,bár az illata nagyon jó,szóval én használnám a szobában is.De a férjem azt mondta,dobjuk ki mindet,mert szerinte káros,ha belélegezzük.Szerintetek?
2011. febr. 4. 09:08
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

Ha nem élelmiszerről van szó, akkor nem káros, azok megromolhatnak, na de egy dezodor :) a dezodorokra és hasonlókra azért írnak dátumot, mert egy idő után lehet hogy nem működnek mert elszállhat belőlük a hajtógáz.


Viszont ha működnek, akkor használd őket egészséggel! Semmilyen káros hatásuk nincs :)

2011. febr. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Számos kutatás bebizonyította már, hogy a légfrissítők tartalmaznak olyan anyagokat, amelyek károsak az egészségre.

A legfőbb káros hatások között hormonzavar, növekedési zavar gyerekeknél, terméketlenség, és asztma kialakulása is van.

2011. febr. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem dobd ki. Aztán ha valaki beteg lesz hallgathatod a férjedet,hogy a légfrissítő miatt volt.
2011. febr. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%

Előttem szólónak: Ez tény, hogy károsak valamilyen szinten. De, nem ez volt a kérdés! Ha, annyira veszélyesek lennének, mint ahogy mondod, akkor már kihalt volna az emberiség, (minden ember kocsijában van légfrissítő és mindenki használ dezodorokat, aki meg nem az büdös lesz, hehe...) Ennyi, erővel a minket körülvevő dolgok, 90%-a káros. Pl az alkohol halált okoz nagy mennyiségben, ugyanúgy mint az A,B,D,E vitaminok is, vagy a konyhasó.


Kedves kérdésfeltevő! Teljesen nyugodt szívvel használhatod a légfrissítőt, semmivel sem károsabb mint újonnan volt. :)

2011. febr. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Újonnan is káros, mind a szervezetre, mind a környezetre. Tehát mindenképp károsítasz mindent vele, de tökmindegy, hogy lejárt-e már.
2011. febr. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!