Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A közös képviselőnek az...

A közös képviselőnek az árajánlatokat (felújítás, gázszerelés) kötelessége-e lemásolni, ha egy tulajdonos külön kéri?

Figyelt kérdés
2011. febr. 5. 15:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen,mert az ö pénzéböl van fizetve. te egy kozvetito vagy lenyegeben.
2011. febr. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én vagyok az egyik tulaj. Teljesen ezen az állásponton voltam,de a közös képviselő közölte,hogy nem! Szerinte nem kötelező,maximum " betekintési jogom" van! Így hogy ellenőrizhetném le? Nincs fényképmemóriám! A gázszerelő az átadásnál a pincéből is majdnem kizavart,mondván : Nem velem kötött szerződést ! ezután : Ki is vagyok ? Na ezt rakja össze valaki.... szépen lehúztak minket.....
2011. febr. 5. 15:52
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért van a közgyüllés,hogy ott felhozd ezt a problémát.De egyébként a számviteli biztoshoz is fordulhatnál,akinek kell lennie.Nálunk sem jobb a helyzet.Semmiről nem kapunk elszámolást,közel három éve.Állitólag repkednek a kifizetnivalók,mindenfelé,de ezt papiron nem látjuk.Amit kaptunk elszámolást(anno)azon sem egy hiteles pecsét,sem egy aláirás,semmi.Ennyi erővel én is kiállithattam volna,otthon.Az az igazság hogy,kellene egy szervnek,akik pontról pontra elszámoltatnának a közösképviselőket a pénzekkel.Függetlenül,hogy a tulajdonosok kérik,vagy nem.
2011. febr. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom nálatok hogy van, de minden közösség választ számvizsgáló bizottságot, akik az évvégi zárás összes tételét, számláját megtekintik, vizsgálják és a közgyűlés előtt nyilatkoznak, hogy rendben lévőnek találták.

Ezután kerül sor a pénzügyi beszámoló elfogadására.

Nem kell ide független akármi, a ház lakói ismerik legjobban a sajátjukat.

Mi az akadálya ennek, mi van az alapító okiratban?

Nálunk senki sem akarja elvállalni, azután meg kötözködik

érdemi információk nélkül. Amikor én csináltam (pedig megválasztottak) kétségbe vonták megállapításainkat.

Ennyit a népekről....

2011. febr. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Egyet értek ! Igazad van! Ezzel az a gond (szerintem) a közös képviselősdi,még gyerek cipőben jár ! Megkerestem a számviteli biztost is! Azt mondta,megbeszéli k.képviselővel! Olyan kis megvezethető félének tűnik. Nem kaptam meg a papírokat. A következő lépés,hogy leváltatom k.k.-t -miután felnyitom a lakók szemét- ,de kíváncsi lettem volna erre a másolás dologra!Két napja bújom a paragrafusokat. 2003. évi CXXXIII. törvény, Ptk. negyedik könyvét háromszor átolvastam egészen a jelzálogjogig, MINDENT !Nincsenek elszámoltatási szabályok,csak a számvizsgáló bizottság felé.Igazán nem bántásból,de khhhmmm talpnyalók.Ügyvezető lévén én nem is vállalhatom.... a törvényben kikötötték,h.ha valaki értené is a dolgokat, ne lehessen,se k.k. se számvizsgáló(számviteli biztos)!
2011. febr. 5. 16:21
 6/13 A kérdező kommentje:
Az év végi zárásnál nem derül ki az árajánlatra vonatkozó jogosság ! Nem csak a végén kérem mit csinált !!! Most kb. egymillióval nagyobb összegért készült el a gáz, mint más hasonló méretű és adottságú háznál !!!!!!! AZ ÁRAJÁNLATOKAT AKAROM !!! Leellenőrizném azokat akik megcsinálták ! Szeretném tudni,hogy kamu géza, és nem létező pista volt e az a harmadik is, aki végül megcsinálta !!! Magyarán,hol tudnám máshol leellenőrizni az árajánlatok eredetiségét !!! Az év végén ilyen helyzetben mit sem ér az a hatalmas számla ami ezt fedezi!
2011. febr. 5. 16:34
 7/13 anonim ***** válasza:
77%

16:02 vagyok. Azért picit visszavennék.

A számviteli bizottság megtekintheti a dolgokat, de nálunk bárki más is, megbeszélnek (felajánl) egy időpontot, be lehet menni az irodába, megkapják a paksamétát, nézegethetik, de az azért mégse várható el, hogy bármelyik lakó kérésére mindenről fénymásolatot készítsen.

Nálunk így (se) működik, még ezek után is van, aki a közgyűlésen ezt-azt kifogásol, de arra nem hajlandó, hogy bemenjen tételesen megnézni.

2011. febr. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

61. § (1) A Magyar Köztársaságban mindenkinek joga van a véleménynyilvánítás és a szólás szabadságához, továbbá a közérdekű adatok megismeréséhez, valamint terjesztéséhez.

A közérdekű adat definíciója: 2. § 4. pont

2. § 4. közérdekű adat: az állami vagy helyi önkormányzati feladatot, valamint jogszabályban meghatározott egyéb közfeladatot ellátó szerv vagy személy kezelésében lévő, valamint a tevékenységére vonatkozó, a személyes adat fogalma alá nem eső, bármilyen módon vagy formában rögzített információ vagy ismeret, függetlenül kezelésének módjától, önálló vagy gyűjteményes jellegétől;

Kempelen Farkas digitális tankönyvtár >>Társadalomtudomány >> Az információszabadság törvényi szabályainak magyarázata

Az információszabadság elektronikus kézikönyve

Jóri András

Szabó Máté Dániel

Copyright © 2008 Jogászoknak Kft

2008


Itt ugye tudja ,h. nem a fénymásolás költségeiről beszélgetünk ! kifizetem . Mondja akkor meg ,miért is?

KÖZös képviselő ... közügy

2011. febr. 5. 19:27
 9/13 A kérdező kommentje:
Ha a maga házának 1.000.000 Forintja lenne eltüntetve így...
2011. febr. 5. 19:31
 10/13 anonim ***** válasza:

Én egy pillanatig se mondtam, hogy nincs joga megismerni, legfeljebb a módjában kapcsolatban tettem észrevételt.

A dolog, hogy ha már a jog szintjén kell beszélgetni, ebben az ügyben a következőt kell hogy feltételezze.

A lemásolt anyagot a közös képviselőnek vagy házhoz kell szállítania Önnek, vagy ajánlott, tértivevényes postai úton kell küldenie, hogy adott esetben igazolni tudja, hogy az Ön kérését teljesítette. És akkor még nem beszéltem arról, hogy csak az a hiteles másolat, amit közjegyző hitelesített.

Volt ilyen anyagátadásból vita nálunk is. (Volt lakótárs aki megvétózta a közgyűlést, mert csak 7 nappal előtte jutott a tudomására.)

Az egyik oldal így gondolta a jogát, a másik meg a kötelességét.

De ha alapos a gyanú, és semmilyen formában nem jut hozzá az adatokhoz, akkor feljelentést kell tenni.

2011. febr. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!