Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi a szuterén?

Mi a szuterén?

Figyelt kérdés
Egy családi ház hirdetésben láttam.

2008. jan. 31. 09:36
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
olyasmi, mint a pince, régen lakásként is szuperálhatott (innen, hogy a szuterénba lakott valaki) olyan pince és lakószint között valahol elhelyezkedő házrész
2008. jan. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Szabályos, földszint feletti lakás. Igen hasznos, mert télen melegebb, nyáron hűvösebb, mint a felszint feletti lakások. Egyébként én is laktam ilyenben.
2008. febr. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
86%
most akkor magas földszint vagy pince inkább?
2012. jan. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
ha a magasföldszint fél szinttel a földszint felett van akkor mélyföldszint :)
2012. szept. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

"A szuterén a souterrain francia szóból ered, jelentése alagsor. A szuterén helyiség padlója a talajszint alatt van, ablakai normál méretűek, ellentétben a pincével. Ha a talaj domborzati egyeletlensége miatt a helyiség vagy lakás egyes részei a talajszint alá kerülnek, akkor is szuterénről beszélünk. Különös figyelmet kell fordítani a megfelelő szigetelésre, mert hajlamos a vizesedésre. Az emeleti ingatlanokhoz képest értéke általában 30-40%-al kevesebb. A 20. század elején épült szecessziós villaházakban a cselédlakásokat alakították ki a szuterén szinten."

[link]

2013. jún. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
27%
SZUTERÉN JOGOMBAN ÁLL VÁLASZOLNI
2017. szept. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
74%
6-os: A szó, amit keresel, 'szuverén'.
2023. okt. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!