Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Megbízzak ingatlanközvetítőt...

Megbízzak ingatlanközvetítőt a lakásom eladásával?

Figyelt kérdés
Megbízzak ingatlanközvetítőt a lakásom eladásával, mert már régóta hirdetem, de nem tudom eladni. Szerintetek mi lehet a probléma és javasoljátok e ingatlanos bevonását? Várom a jó és esetleges rossz tapasztalatok leírását is!
2011. febr. 24. 12:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt, bár alapvetően nem ez a téma, de a kommentekben rengeteg mindent írnak pro és kontra egyaránt.


[link]

2011. febr. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__egyeb-kerdesek__153321..

egy hasonló kérdés pro és kontra megválaszolva, én ahogy ott is írtam nem tenném inkább több energiát, esetleg pénzt fektetnék a hirdetésekbe.

2011. febr. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2-5%-ot is kérhetnek és lehet valahol garantált minimum jutalék is. Számold ki, elég magas összeg jön ki a %-nál is. Különböző trükkjeik vannak, érdemes részletes felvilágosítást kérni és alaposan átolvasni a megbízást még aláírás előtt. Van aki pl. heti díjat is kér, igaz pár száz forint, de ha nem kel el sokáig az ingatlan, az is szép kis összeg tud lenni.

Egy dolog biztos, elég sokba kerül a "segítségük". Az árba bele szokták kalkulálni az ingatlanos díját. Szóval gondold át, hogy mennyi lenne a minimum összeg, amire számítasz és ahhoz kell hozzáadni az ő díját.

2011. febr. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Sajnos néhány ingatlan iroda tényleg elég undorító feltételekkel dolgozik. Viszont azért nem kérhet el tőled pénzt, hogy kimegy és kérdezel tőle.Ha azt mondja h kiszállás meg nem tudom miért kell fizetni, azzal alapból ne is állj szóba.Érdemes már a telefonban megkérdezni tőlük, hogy mibe kerül az, hogy kimegy és megnézi, és meghallgatnád az ajánlatát.Ekkor még mindig lehet nem-et mondani nekik. De vannak akik becsületesen és jól dolgoznak. Érdemes alaposan utánuk járni. A nagy cégek sajnos csak a pénzt számolják a legtöbb esetben és nem dolgoznak valami hatékonyan...
2011. szept. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!