Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha jön fel a...

Mit tegyek ha jön fel a csatornaszag a mosogatóból?

Figyelt kérdés

el volt dugulva a mosogatónk, ha az egyik mosogatótálcából leengedtük a vizet feljött a máikon és fordítva meg nagyon lassan folyt le

kint járt nálunk a duguláselhárítás és megcsinálta a szerelő, azóta jól üzemel viszont rendszerint feljön a csatornaszag

el fog ez múlni? vagy mit tehetnék ellen? volt már valaki hasonló helyzetben?


2011. febr. 26. 14:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A szifont jól visszarakta az a szerelő, vagy ahogy esett úgy puffant? Ha a függőleges leömlőcső nem ér bele a vízbe, akkor jön fel a csatornaszag.
2011. febr. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Lehet, túl lejtős, lefolyik minden víz, ezért a csatornaszag. A víz hivatott elzárni a visszaáramló szagokat.
2011. febr. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az előzőnek igaza van,valószínű hogy a bűzelzáróból is kimegy a víz.Próbáld meg,hogy a mosogatás után,mikor már leengedted a vizet kiengedsz a csapon kb. 2-2,5 dl vizet.Ha utána nincs büdös,akkor a csatorna nagy lejtése végett kiszippantja a bűzelzáróból is a vizet.Ha pedig ezután is büdös van,akkor rosszul van összerakva a bűzelzáró.
2011. febr. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy a korábbi dugulások "anyaga" rakódott a csövek belső falára és most annak a szaga jön fel. Öntsd fel tisztítószerrel, lehet kapni dugulás-elhárításra való tisztítószerrel. Lemossa a csövezet belső faláról is a ráragadt szennyeződést, ha ez sem használ, másik szerelőt kell hívni.


Egyébként a 100 Ft-os boltokban lehet kapni műanyag szűrőt, amit a mosogatóba teszel, felfogja az apró ételmaradékot, nehezebben dugul el a lefolyód.

2011. febr. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én tennék a lefolyóba éjszakára pl. Flóraszeptet, hátha a csőben van valami lerakódás és annak a szaga jön fel. Ha a rendszerrel lehet gond, én felhívnám a szakit, hogy mondjon rá valamit, vagy jöjjön vissza, ha ő nem rakott össze rendesen valamit.
2011. febr. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Egyébként a 100 Ft-os boltokban lehet kapni műanyag szűrőt, amit a mosogatóba teszel, felfogja az apró ételmaradékot, nehezebben dugul el a lefolyód."


Az a helyzet,hogy pont ez idézi elő a legtöbb dugulást.

A szűrőt akkor kell használni ha szeretnénk elkerülni a nagyobb dolgok bekerülését a rendszerbe.(z.borsó,nokedli,tészta stb)

A szűrő teljesen visszafogja a víz áramlási sebességét,vagyis szépen csurdogál a víz így mindennek van ideje lerakódni.

Szemcsés tisztítószert nem javaslom,mert ha rosszul alkalmazzák akkor összeáll a szifon alján és dugót képez.


A szag.Nem hinném,hogy rosszul rakta vissza a szifont.

Inkább az a gyakori,hogy a tisztításnál a szekrény és a fal közé lecsurgott a trutyi.

2011. febr. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

nem tudom, mert nem állandóan lehet érezni a szagot

tegnap éjjelre öntöttem bele ilyen lerakodásoldó gélt, egyenlőre ma még nem érzem a szagot, de ez azt hiszem nem jelent semmit:D

még várunk pár napot szerintem aztán vissza kéne hívni a szerelőt

mert ha nem múlik el a szag, akkor még is csak ő csinált rosszul valamit?!

2011. febr. 27. 12:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!