Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Carborobot vagy egyéb szén...

Carborobot vagy egyéb szén tüzelésű kazánok. Meg vagytok vele elégedve? Fát lehet bele rakni vagy csak szenet? Reggelre kihűl a ház vagy nem? Mennyibe kerül egy fűtés szezon? Kell hozzá valami "különleges" kémény? Nekem kb 100 négyzetméterre kellene.

Figyelt kérdés

Fűtéskorszerűsítés céljából kérdezem.Kandallóval fűtünk,kettővel is,de szörnyű koszos és hideg is van.

A vegyes tüzelésű kazán lenne a jobb megoldás,de ahhoz ugye előszoba,másik kémény radiátorok stb kellenek,arra nem telik még 2 évig biztos.Előre érdeklődök,hátha a szenes kazán még attól is jobb.

köszi előre is a segítséget.


2011. febr. 27. 19:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia.


Én is keresgéltem annak idején hogy mivel fűtsem a házam és szóba jött az autocarbon kazán is.Ami nem tetszett benne hogy nem teljessen automata neked kell begyújtani és az ára is elég borsos volt az új gépnek.Én hosszas keresgélés után találtam rá a ferroli gyártmányú kazánra és a sun pellet 7 automata égőfejet.

Ez 1 olyan kazán amiben normál üzemben tüzelhetsz fával szénnel bármivel, ajtó csere után az égőfej dolgozik teljes automatán(gyújtás adagolás hamuzás szellőztetés) úgy mint 1 gázkazán.Meg vagyok vele elégedve,az viszont tény hogy csak az első osztályú pellettel dolgozik jól a 2.3. osztályú salakol azt nem tudja kifújni és leáll.

Ezt a gépet én 2 éve 500.e körül vettem, hasonló tudású magyar 1.5 milka lett volna.

Ha érdekel a a kazán írj privátot és szívessen tájékoztatlak részletessen.

2011. febr. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi a választ.Engem a régi fajta "monstrum" működése,költségei érdekelnének elsősorban.

Ilyesmik:

[link]


[link]


[link]


köszi aki megnézte a kérdésemet,annak meg pláne aki válaszolt/válaszol :-)

2011. febr. 28. 19:07
 3/4 anonim válasza:

Tisztelt kérdező!

Nem tudom, hogy sikerült megoldani a problémáját. Mivel jó más élve volt hát reménykedek benne.

Nekem az a tapasztalatom vele, mivel nekem is az van,hogy nagyon jó müködik . Egyet hagy jegyezzek meg, hogy csak mint a vegyeskazánt is csak kint külső úgy nevezett kazánházban lehet használni. Nekem kint van egybe van kötve a vegyeskazánal így kb. 500 liter vízet melegít fel és tartja meg. Hogy mennyi egy évre annyit tudok mondani önnek, hogy az egyik ismerősömnek kb.120. négyzetméteres háza van . Na ők bekapcsolják októberben és májusban kapcsolják le ők kb. 75 q szenet használnak el . De hozzá kell rakni, hogy 24-25 fok meleg van náluk.

Én most kezdtem vele fűteni idén de eddig csak jó tapasztalataim voltak vele .

2012. dec. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sajnos még mindig nem gyűlt össze a kellő mennyiségű pénz,de nem is tudunk neki fogni egyenlőre,mert lehet,hogy költöznünk kell.

A mögöttünk lévő fenyő erdőt kivágják(direkt ezért vettünk itt házat,biztonságban láttuk a jövőnket etéren)és szürke nyárfával ültetik be.Ami viszont szöszöl,arra allergiásak vagyunk.Semmi kedvünk olyan helyen élni,ahol szösz borítja az udvart és megfulladunk,ha haza érünk.De megpróbálunk minden létezőt elkövetni,hogy ne legyen szöszölős ültetvény mögöttünk(több hektárról van szó,a telekhatárnál közvetlenül)


De ha ez megoldódik,akkor valószínű,hogy vegyes tüzelésű kazán lesz végülis,mert csak előszobába tudjuk tenni,nincs másik külön helyiségünk,ahol lehetne.

Köszönöm a választ!!! Ment a zöld kéz ide is!

2013. jan. 2. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!