Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hordozható cserépkályhába...

Hordozható cserépkályhába (vaslemez tetejű) be lehet építeni csöveket központi fűtéshez?

Figyelt kérdés

Úgy tervezem, hogy rakok bele egy tekergős csövet, ami a tűztér és a kályhacső kivezetése között van, tehát ott van a legmelegebb.

Fúrok egy lyukat az oldalán és kivezetem a csövet.

Onnan műanyag csöveken keresztül elvezetem a többi helyiségbe, ahova radiátorokat teszek.

Szerelek rá egy vízkiegyenlítő tartályt is a padlásra, meg szerintem érdemes egy keringető szivattyút is rákötni.

Az nem baj, ha nem forró a radiátor, de még ha jó langyos, vagy melegecske is lesz csak, már akkor van értelme megcsinálni, mert így csak egy cserépkályha van az egész házban, ami csak 2 szobát tud rendesen befűteni, a többi helyiséget már nem igazán.


Szerintetek érdemes belevágni? Nem lehet azt olyan nehéz megcsinálni.


Ui. a keringető szivattyúval kapcsolatban:

feltétlen fontos az? Nálunk régen nem volt, és mégis elment a meleg mindenhova, fél óra után meleg volt az összes radiátor.


2011. febr. 27. 22:57
 1/1 anonim ***** válasza:
Keringtető szivattyú nem árt,mert kicsi a szintkülönbség a kályha és a radiátor között,így gravitációs úton nem tud eljutni a forró víz a helyére,így meleg sem lesz,és gyorsan tönkre is megy a rendszer,amit elképzeltél.Egyébként nem tartom jó ötletnek,amit elképzeltél,a műanyag csövet főleg nem.Pláne,ha a forró vizet nem viszed ki a kályhából időben,még el is olvad,a víz felforr,és majd szétmegy az egész.
2011. febr. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!