Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A települési önkormányzat a...

A települési önkormányzat a lakóknak szemétszállítási díjat számláz le viszont fizetni kell a kommunális adót is jogszerű ez?

Figyelt kérdés
2011. márc. 1. 17:18
1 2
 1/12 Kankalin ***** válasza:
A szemétszállítási díj, hogy hetente elviszik a szemetet. A kommunális az a lomtalanítás, utcák rendben tartása...
2011. márc. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is kell mindkettőt fizetni.

A kommunális adó az ingatlannal rendelkező magánszemélyek adója (vagy komm.adót, vagy ingatlan adót vethetnek ki) A helyi adókról szóló törvényben megtalálod.

A szemétszállítási díj pedig egy szolgáltatásért kiszabott díj, kötelező jelleggel (pl kéményseprési díjat is kötelező fizetni) Nálunk pl. tök mindegy, hogy hetente kirakod a kukát, vagy egy évben egyszer sem, akkor is ugyanannyi szemétdíjat kell fizetni.

Az, hogy a szemétszállításért kinek fizetsz, attól függ, hogy ki végzi a szolgáltatást, és a szolgáltató hogy egyezett meg a helyi önkormányzattal.

2011. márc. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az igazság az hogy e szolgáltatást nem vettem igénybe kukám sincs, de ami szemetem összegyűlik azt a vegyes tüzelésű kazánba el égetem, ezt a módszert sokan használják faluban s ezért nagy a felháborodás ez ügyben.
2011. márc. 1. 17:36
 4/12 anonim ***** válasza:

Nálunk nincs ilyen kommunális adó vagy micsoda. Szemétszállítási díjat viszont kötelesek vagyunk fizetni, pedig nem is élünk abban a házban. Kb 2 hetente vagyunk ott egy hétvégét, mégis annyit kell fizetnünk, mint aki heti kétszer telerakja a kukáját.

A másik lakásban is ugyan úgy fizetnünk kell a szemétszállítást, tehát duplán fizetünk ugyan azért mint más.

2011. márc. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mi is faluban lakunk, szinte minden szemetet elégetünk a kazánban, mégis kell fizetni a szemétdíjat.

Sőt a kukát is meg kellett vennünk az önkormányzattól.

2011. márc. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A kommunális adóból fedezik pl a közvilágítást.
2011. márc. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%
Ez az barátaim,a tejeszacsit,tejfölöspoharat,üres öblítősflakont...mindent a kályhába.Bravó.
2011. márc. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%
meg nyáron is, mi? na persze!
2011. márc. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi is fizetünk kommunális adót és szemétszállítási díjat is. Fel sem merült még bennem, hogy jogos-e vagy sem.
2011. márc. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
43%

Sajnos fizetem ! Ilyen a Magyar rezsim .... Volt amikor bementem vitatkozni, hogy lehet öt helyen egyszerre szemetelnem ahol nem is lakom ?? A városban van egy lakásom , egy garázs , vidéken két lepukkant parasztházam, nyaralom és mindenhol fizetek a szolgáltató cserébe ha legalább "sárga zsákot" adna ha nincsen kukám, de rájöttem a polgármesternek tökmindegy, ö mindenkin behajtja a szemeteseknek meg az elszállított köbméterért fizet , több marad másra, kocsi, gyereknek laptop, nőnek a kiadások sok a teher EU szinvonal !!!

Tehát bevasalják mert a legszegényebbeknek is ráterhelik az ingatlanjukra ha van pénzük megélni ha nincsen :(

Talán a profi segély hajtók tudnak kibúvót.

2011. márc. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!