Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hol keressünk ágyi poloskát?...

Hol keressünk ágyi poloskát? Valaki tud ajánlani rovarirtót, Pesten, aki bevált?

Figyelt kérdés
Sikerült összeszednünk ezeket a dögöket, és már volt nálunk irtás, de azóta megint előkerültek. Valahol elbújhattak, amit nem vettünk észre, valakinek ötlet, hogy merrefelé keressük? Extrém ötlet is jöhet, én minden zeg-zugot kirámoltam, mindent kimostunk, bezsákoltunk, ahogy mondták és mégis... :S
2011. márc. 6. 20:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Az apró, négy-nyolc milliméter hosszú, rozsdabarna színű, szárny nélküli rovar akár évekig is eléldegél a lakásban. Rendkívül szapora élősködőről van szó: létszámuk egy év alatt elérheti a négyezret. Az ágyi poloska petéit búvóhelye talapzatára ragasztja, melyekből a lárvák tíz nap alatt kelnek ki, és körülbelül hatvan nap alatt válnak ivaréretté. A rovar lábain tapadókorongok és karmok, torán pedig egy jellegzetes váladékot kibocsátó bűzmirigy található. Szobahőmérsékleten két-három hónapig táplálék nélkül is eléldegél, nappal mindig elrejtőzik.


Az apró vérszívó elsősorban az ágyak és bútorok kárpitjában él, és azokat a helyeket kedveli, ahol úgy tud meghúzódni, hogy a hasa és a háta egyaránt érintkezik valamilyen felülettel. Ilyen tipikus búvóhelye például az ágy fa részeinek összeeresztése, a szegőléc rései, a szakadt tapéta vagy a fa és kárpit illesztései.


Ezenkívül elrejtőzhet még a képkeretek, karnisok, csillárok felfüggesztésénél, a falrések között, a felső ablakkeretben, de a könyvek és a ruhaneműk is biztos menedéket nyújtanak számára. Ezzel szemben nem szereti a fényt, a huzatot és a zajt sem, de jelenlététől nem kell tartanod a konyha vagy a fürdőszoba területén sem, a vizes, párás helyeket nem kedveli.

-------------------------------------------


Az ágyi poloskától nagyon nehéz megszabadulni. Előfordul, hogy a szakszerű irtás sem biztosít 100%-os védelmet, és meg kell ismételni a műveletet, ezért ne is próbálkozz házi módszerekkel. Segítség nélkül szinte teljesen védtelen vagy a makacs kis élősködővel szemben, így, ha te is találkozol a figyelmeztető tünetekkel, érdemes minél hamarabb felkeresned egy, az ágyi poloska irtásával foglalkozó vállalkozást. Ebben az esetben - egy átlagos méretű, hálószobás lakás esetében - körülbelül 10-15 ezer forintos költséggel kell számolnod.


Az irtás során általában csak a hálószobában végzik a kezelést, ahol az ágyat vagy ágyakat, az ágyhoz közel található bútorokat darabjaira szedik, majd egy speciális készítménnyel körbepermetezik azokat a részeket, ahol a poloska megbújhat vagy közlekedhet. A szer emberre nem ártalmas, általában egy-két órán keresztül tanácsos csak a kezelt szobától távol tartózkodni. Ha az irtást napközben végzik, a hálószoba általában estére már használható.


A szakember érkezéséig érdemes minden mosható textíliát legalább 60°C-os vízben kimosnod, ha pedig néhány éjszakát még az ágyi poloskákkal egy ágyban kell töltened, hagyd égve a lámpát - a fényt, mint említettük, ki nem állhatják


[link]

2011. márc. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

2 irtást szoktak csinálni. Nálatok is kettő volt? A másodiknál győződnek meg róla, hogy hatásos volt-e az első.

Egyébként minket villany mellett is csíptek. Nappal a függönykarnisra bújtak, meg a szegőlécek mögé.

Panelban laktok? Ott érdemes minden csőnél rendesen leszigetelni (radiátorcsövek), mert te hiába irtasz, ha a feletted lakó nem, így akkor folyamatosan megy a bogár utánpótlás hozzátok.

2011. márc. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát, csak 1, most jönnek majd még egyszer, de csak mert kihívtuk, hogy találtunk megint. Irtás után 2-3 hétig nem is volt semmi, utána találtam 1-2 döglött darabot, anya meg tegnap - fényes nappal - látott egyet a falon mászni.

A rovarirtó azt mondta, kettő után ingyen jön, mert elvileg kipusztulnak, nem panelban lakunk, barátomtól kaptam őket "ajándékba", ő abban lakik. Egyszerre megy az irtás itt is ott is, meg nem is járkáltunk egymáshoz az irtás ideje alatt, szóval gondoltam megkérdezem, kinél hova bújtak el...

2011. márc. 6. 22:11
 4/8 anonim ***** válasza:
Gondoltam, hogy csak egyszer voltak. Így már érthető, hogy miért vannak újra. Nem jól csinálták az irtást! Az első után még egyszer irtanak 3-4 nap múlva. Pont azért, mert ha még maradtak életben, így akkor tuti elpusztítják őket. Mivel eltelt 3 hét, így szerintem nem ússzátok meg a dupla irtást, mert ennyi idő alatt simán elszaporodhattak. Ha már egy a falon mászkál fényes nappal, ott a többi is lapul valahol. Én kérném is a helyetekben a dupla irtást, mert most ha egyszer mennek, nem biztos, hogy elpusztul mind. Nagyon szívós dögök ezek.
2011. márc. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nálunk is volt. Új(!) bútorral kerültek a lakásba. Először azt se tudtuk, hogy micsodák, mert még nem láttunk szerencsére azelőtt ilyet.

Nálunk a díszpárnák belsejében bújtak meg főleg és éjszak másztak elő a varrásokon, illesztéseken keresztül.

2011. márc. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A válasz írója 87%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:18


És ti kiket hívtatok? Merről?

2011. márc. 6. 22:42
 7/8 anonim válasza:
Sajnos mi is ebbe a cipőbe jártunk, de furcsa mód a végleges megoldást nem az irtások jelentették. A Cora áruházakban lehet kapni egy Biokill nevezetű rovarölőt, és ez sokkal rövidebb idő alatt hatott nálunk, mint az irtás. Emberre nem veszélyes anyag, és szerencsére bevált!
2011. márc. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hmm... ennek lehet utána járok, köszi szépen. :)

Közben rámoltunk, és rájöttem, hogy öcsém legós dobozába telepedtek le, mert lusta volt átnézni, és visszarakta bogarastul az ágy alá, ahogy volt...

Így nem csodálom, hogy nem sokat ért az irtás. Meg akit esetleg még érdekel, a kartondobozok illesztései között is találtunk. Meg volt spec halva, de ha valaki még bogaras, nézze meg azt is.

Jah, barátomnál a csukott dvd-k közé másztak be és tele volt. Pedig bárki kézbe vesz egy dvd tokot, láthatja hogy nincs azon nagy rés.

2011. márc. 7. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!