Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan tudom eltávolítani? Új...

Hogyan tudom eltávolítani? Új helyre költöztünk, és a hőszigetelt ablakon rajta van a védőfóliát.

Figyelt kérdés

Már próbáltam kapargatni, de alig akar lejönni.

Nincs valami szer ami lehozza ezt az öntapadó csíkot úgy hogy nem sérül az ablakkeret?

(Már kettő nyár óta rajta van állítólag...milyen igényes volt a tulajdonos.....)


2011. márc. 16. 12:37
 1/4 anonim ***** válasza:

El kell, hogy keserítselek! Nem fog lejönni, csak kapargatással. Mi nem igénytelenségből hagytuk fent, hanem amikor kész lett a ház, nem lett lefestve. Akkor a kőműves azt ajánlotta,hogy hagyjuk rajta, mert ha egyszer rá húzzuk a nemes vakolatot, az is védi a keretet és nem kell lefóliázni. Igen ám, csak azt nem mondta,hogy ez az elv akkor működik, ha kb. 3 hónapon belül le is szedjük, mert ugye nyáron a nap ráégeti. Mi is próbálkoztunk mindennel. Nitrohígító, aceton, lakk benzin. Még hőlégfúvóval sem jött le. Az egyetlen megoldás sajna az apránként is kapargatás maradt. Most hogy jön a jó idő, meló után, amíg világos van nekiállunk minden nap kapargatni egy kicsit!

Illetve egy nyílászárós ismerős ajánlott valami szert, ami állítólag leviszi, de nem olcsó mulatság, ha még sem válik be..... De lehet, hogy kipróbáljuk!

2011. márc. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Na azzal a szerrel kapcsolatos tapasztalatokra kíváncsi leszek, mert én is kapargatok..:) Ráadásul nekem van még három, csak tetőről elérhető ablakom..:( Milliméteres csíkokban jön csak le..:(
2011. márc. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Van speckós keret tisztító (profil) erre a célra.Az lehozza.De szerintem csak ablakosoknál lehet beszerezni.


Ablakosné

2011. márc. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Na, sorstársaim! Akkor nem marad más hátra, kapargatunk.

Gondolom igen drága mulatság az a szer, pedig jó lenne, mert sok az ablak.

Köszönöm a válaszokat!

2011. márc. 16. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!