Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Április 1-től költözünk egy...

Április 1-től költözünk egy balatoni nyaralóba. Kőház, fázósak vagyunk, szept-ig fogunk ott lakni 2en. Mennyi fát vegyünk? /a biztonság kedvéért/?

Figyelt kérdés
Egy hirdetésben olvastam: cser aprított: 1890 Ft/100kg, akác aprított 2190 Ft/100 kg. vas kandallóba mennyi fát vegyünk, és a felsoroltak közül melyikből? ilyen kályhánk van: [link]
2011. márc. 24. 14:43
 1/9 anonim ***** válasza:
34%
Akácfát semmi esetre se,mert nincs fűtőértéke, és hamar ellobban. A cser az jó lenne, és a tölgy is. Mivel ez vaskályha, állandóan pakolni kell majd, hogy ne hűljön ki. Elég sok fátok el fog fogyni.
2011. márc. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az hány száz kilót jelent?
2011. márc. 24. 14:59
 3/9 anonim ***** válasza:
na de várjunk csak.Fűteni május végétől szeptemberignem kell,még balatonon sem.ne vegyetek sokat.
2011. márc. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Most semennyit. Pont tegnap volt az első olyan, hogy nem fűtöttem be éjszakára, és alig volt hideg. A kőház meg amúgy is gyorsan felmelegszik.

Szóval szerintem is felesleges fát vennetek, a meleggel tobb problémátok lesz :)

2011. márc. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

14:52


"Akácfát semmi esetre se,mert nincs fűtőértéke,és hamar ellobban."


Az akác keményfa, elég rendes fűtőértéke van, és tartósan is ég.


"A cser az jó lenne, és a tölgy is."


A cser is tölgy.. :)



Mivel, ez egy nyári lak fűtésére kell majd, azaz nem mínuszokat kell vele átvészelni, hanem csak pár tavaszi esősebb, hidegebb napot, nem kell több köbmétert eltüzelni majd. Én is azokkal értek egyet, akik szerint kevesebb fa elég, ha egyáltalán muszáj begyújtani.

2011. márc. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo!

A legegyszerubb, hogy ott a lakhely szerinti tuzeptelepre elmesz, s ott fognak Neked segiteni, hiszen szakemberek ezen a teren!

2011. márc. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Eleve mekkora a ház?

Az is sokat számít, meg igen az se mindegy milyen fát veszel.

Szerintem amúgy 1 m3-at vesztek az bőven elég lesz.

2011. márc. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2-3 mázsa elég szerintem (200-300kg) arra hogy ha lesznek még párnapos hideg éjszakák vagy a nyári bográcsoláshoz.
2011. márc. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
6-os szakamberei persze! Az átvágásnak, vizes fa adásának. Ismerjük.
2013. jan. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!