Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha nyáron az albérlő két...

Ha nyáron az albérlő két hónapra elutazik, ugyanúgy kérhetem a bérleti díjat, vagy szokás engedményt adni?

Figyelt kérdés
2009. febr. 25. 19:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem "fenntartási díjat kérj". DE töredéke legyen a bérleti díjnak.
2009. febr. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%
kérd el ugyan úgy a bérleti díjat, mi önkormányzatiban lakunk és nekünk sem kell kevesebbet fizetni ha nem vagyunk itt...
2009. febr. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
Ha az elutazás rendszeres, vagyis nyáron soha nincs ott és ez benne van a szerződésben akkor kevesebbet kell kérned. Ha nincs ilyenről szó, és a bérlőd visszamegy továbbra is ott lakni, természetesen ugyanannyit kell kérned tőle mint általában.
2009. febr. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

"ugyanannyit kell kérned"


Ez azért nem igaz. Senki nem kötelez arra, hogy ugyanannyit kérj. Szerződés szerint - ha nincs kikötve a csökkentett lakbér arra az időszakra - elkérheted a teljes lakbért, azonban ez a te egyéni megítélésed, hogy mennyit kérsz, hiszen nem hajt a tatár. Ha jól fizető, rendes albérlőd, én biztos, hogy azt mondanám, hogy fizessen a két hónapra egy hó lakbért, és el vagyunk intézve.

De ezt te döntöd el. Kérhetsz - ha a szerződés másként nem rendelkezik.

2009. febr. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%

Én, ha lenne kiadó lakásom :), szerintem ugyanannyit kérnék, ha tehetném, mivel esetleg másnak is ki tudnám adni, aki viszont fizetne. Ha viszont van rá esély, hogy nem tudom másnak kiadni, kevesebbet kérnék, vagyis szituációfüggő.


Nagyon jópofa, hogy mindenki papol itt a tisztességről, meg mindenki jó arcnak akar tűnni, hogy frankón hasznosnak minősítsék a válaszát, na ne szórakozzatok már :) Ha pénzről van szó, nincs haverság, mert te húzod a rövidebbet.


Én azt mondom a kedves kérdezőnek, hogy nyugodtan kérje el a teljes összeget, miért is kérne kevesebbet?

2009. febr. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
96%

Szia!

Egyik oldalról: a tulajnak semmi köze ahhoz, hogy a bérlő mennyit tartózkodik a lakásban, a bérlő a lakást bérelte ki, nem az ott töltött éjszakákat fizeti ki.

Másik oldalról: ha jó kapcsolatban van a főbérlő az albérlővel, akkor tehet engedményt.


Amikor én albérletben laktam, benne volt a szerződésben, hogy akkor is ki kell fizetnem az albérleti díjat és a rezsit ha nem tartózkodom huzamosabb ideig a lakásban. Addig kell fizetnem, míg ki nem költözöm.

2009. febr. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
92%

Szia!


Fősuli alatt albérletben laktam. Nálunk úgy működött, hogy nyáron is fizettünk (persze nem voltunk ott), csak kevesebbet (50-75%) és persze rezsit nem, mivel nem volt.

2009. febr. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
83%

Az rendben, hogy pénzről van szó, de:

- általában, ha tényleg nem lesz ott az albérlő, akkor fenntartásit kell csak kérni

- ha teljes összeget kérsz, simán azt fogja mondani,hogy ok, akkor felmondom majusban, azt keresek valamit augusztus végén, az albérlő sem hülye.

- nyáron simán ki lehet adni turistáknak, persze gondolom tudsz adni számlát. :-))))

- ha eddig semmi gázod nem volt az albérlővel, akkor ne légy kapzsi és csak fenntartásit kérj, ha meg gondok is voltak, akkor két hónap egy áráért, de tényleg ne legyen ott, ha meg extra sok gond volt, akkor teljes összeg és ha akarja fizeti, ha meg nem, akkor sem fogod bánni, mert ugyanolyan albérlőt tudsz találni, de jó albérlőt meg kell becsülni.

2009. febr. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem is tégy némi kedvezményt. Igaz, hogy pénz, és abban nincs haver meg minden, de ez nem csak a pénzről szól:


- Nem elhanyagolható idő, amíg új albérlőt találsz.

- Az új albérlő mindig kockázatot hordoz magában.

- Tehát törekedj megtartani a mostanit, ha rendes. Ez jól elérhető némi kedvezménnyel.

- Gondold bele magad az ő helyzetébe. Mit szólnál, ha valami olyanért kéne fizetned, amit nem is használsz? Pl.: ha az internet csatlakozás létrejön, de netezni mégsem tudsz (nálam pont ez megy), a szolgáltató meg elkéri a pénzt, az kicsit necces.

- Plusz addig nem használja az ottani berendezéseket (redőnytől kezdve csatornarendszer stb), így amortizáció nulla.

2009. febr. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
100%
Mi szolgálati lakásban lakunk egy vidéki városban. Nyáron hazamegyünk Pestre nem tartózkodunk itt kb. 2-3 hónapot és még soha nem mondta az önkormányzat, hogy fizessünk kevesebb bérleti díjjat. Szóval nem hiszem, hogy engedned kellene bármennyit is.
2009. márc. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!