Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panellakó sorstársaim! Tapaszt...

Panellakó sorstársaim! Tapasztalatokat várnék, hogy mennyivel kevesebb a fűtés, ha van költségmegosztó a radiátorokon?

Figyelt kérdés
Lakás keresésben vagyunk és tapasztalatokat várnék, hogy érdemes-e egyáltalán olyan lakást megvenni, ahol még nincs felszerelve. Sokkal többet fizetnek az ottlakók a távfűtésért?
2011. ápr. 2. 22:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

NE VEGYÉL OLYAT AMIN NINCS MÉRŐŐŐŐ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nekünk nincs és esély sincs arra hogy valaha legyen. 35 nm-re fizetek 13ezer átalányt télen-nyáron, és még így is 25 volt a elszámoló. A gatyám is a távfűtésre megy rá.

2011. ápr. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
lehet vele sporolni. meroorasat vegyel.
2011. ápr. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az anyagiak mellett az is fontos szempont, hogy néhol iszonyú elmebeteg módon fűtenek. Nálunk az előző fűtési szezonban még nem volt mérőóra, és nem is lehetett szabályozni a fűtést, annyira volt meleg, amennyire a PÉTÁV-osok jónak látták. Hát én azt hittem, belepusztulok, éjjelre mindig úgy felnyomták, hogy csurgott rólam a víz. Sőt, rendszerint éjfél felé kezdték el igazán keményen nyomatni a meleget, meg nem tudom érteni, milyen megfontolásból.

Amióta van rajta szabályozó, azóta én gyakorlatilag nem is fűtök. Pl. azt sose értettem meg, hogy minek is kéne nekem a konyhát fűteni, amikor főzés közben úgyis meleg van. A konyhában egész télen egyszer sem kapcsoltam be a fűtést, a félszobában meg csak estére, a nagyobbikban meg ha otthon voltam, akkor lájtosan ment a fűtés, estére kicsit jobban, de akkor se maximumon. Kíváncsian várom majd az elszámolást, mert gyakorlatilag csak a fürdőszobában ment annyira a fűtés, amennyire a szolgáltató jónak gondolta (ott nincs se mérőóra, se állító cucc).

2011. ápr. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha szeretitek a nagyon meleget, akkor ne mérőórásat vegyetek. Ugyanis ha van mérő és meleget akarsz, akkor az éves elszámolásnál rámegy a gatyád. Itt a meleg alatt olyan hőmérsékletet értek, hogy szereted ha télen a fűtött lakásban is rövidnadrágban lehetsz. Ha nem ragaszkodtok a nyári hőséghez a lakásban, akkor jobb a mérős.
2011. ápr. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nálunk miután felszerelték, csökkent a távhő. Persze ebben a is benne van, hogy sokat utazunk, olyankor le tudjuk kapcsolni. A fürdőt egyáltalán nem fűtjük, max. fürdés előtt fél órával.

Viszont érdekes hozadéka a dolognak, hogy mielőtt felszerelték a csapokat, veszettül fűtöttek, most meg ha maxra tekerjük, akkor pont jó.

2011. ápr. 3. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sok lakó trükközik a költségmegosztóval és így alig fizet.

Majd ti (is) kifizetitek a különbséget amikor az egész háznak egyben számlázzák ki a fűtést.

2011. ápr. 3. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mivel a lakók többsége így már "igyekszik" spórolni,(kevesebbet fűt) ezáltal csökken a teljes ház hőfogyasztása és ezt a falakon óhatatlanul lehet érzeni,kicsivel hidegebb lesz mindig(1-5C°)de tény kevesebb lesz a fűtési számla.A nyílászárók állapota nagyon fontos! Nekünk 4 éve van költség osztónk,+termosztatikus radiátor szelepekkel és csak jót mondhatok a rendszerről.


Tudni kell hogy a melegvíz fogyasztásnak a HŐ díja(vízfelmelegítési díj) is befolyásolja a számla nagyságát,tehát aki alig-alig fűt,de viszont elhasznál 15-20m3 melegvizet havonta, az ne várjon csodát a számlán mert ez komoly tételként ott lesz a számlában benne.

2011. ápr. 3. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ma 00:56:


Ez azért van, mert a mérő nélküli lakásoknál amikor túl meleg volt simán kinyitották az ablakot, és így biztosították a megfelelő hőmérsékletet. Ezzel persze a hőveszteséget növelték a lakók.

A hőközpont a visszatérő víz hőmérsékletét méri,és ahhoz állítja az előremenő víz hőmérsékletét.

Tehát ha ablaknyitogatással hűti a lakást a lakó akkor azt éri el , hogy még melegebb vizet küld a hőközpont.

Ha meg elzárja a radiátort a lakó nem hűti a vizet, így alacsonyabb az előremenő víz hőmérséklete.

Az ablaknyitogatásért egyébként az elavult radiátorszelepek a felelősek, amihez ha hozzányúl bárki egyből csöpögni kezdenek.

2011. ápr. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nos mi földszinten lakunk, szélső lakás, ugye 3 oldalról kapjuk a hideget + alulról. ILYET NE VÁLASSZ! Még 2,5 évig leszünk itt, de a gatyánk rámegy. A fürdőben nálunk csak a fűtéscső megy, hát nem volt melegünk télen még zuhanyzáskor sem, csak úgy, ha előtte jól begőzöltük a fürdőt. A fűtés számlánk pedig 90%-al emelkedett meg. 2,5 szobás lakás, a kis szobát egész télen nem fűtöttük, vagyis csak 2 mérőért kellett fizetnünk (konyhában nincs mérő). Reggel levettük a fűtést és csak estére vettük fel és így fizettünk általában 20-30 között. A márciusi számlám most jött meg pénteken 19.000.

Elnézést a litániáért

2011. ápr. 4. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én eddig csak "ampullás" lakásban laktam, illetve ez a 2.

1. meg lett csinálva a szigetelés és 2-3 fokkal melegebb ban, mint előtte.

2. sosem nyitjuk ki és így is 22-23 fok van.

3. eddig mindig visszakaptam trükközés nélkül is.

4. szélső lakásunk van most is, előtte még földszinti is volt.

5. 55nm és alapdíj+fűtés 9.000 + melegvíz. télen-nyáron ennyi.


Megkérdeztük, 20.000+melegvíz lenne, amit néztünk.

2011. ápr. 5. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!