Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyinek kéne lennie egy...

Mennyinek kéne lennie egy kb.50 nm-es lakásnak a gázszámlája?

Figyelt kérdés
Ez az első telünk ebben a lakásban, ezért a gázszámla is havi fogyasztás szerint jön. Mult héten jött a legutolsó: kicsit több mint 40 ezer Forint lett a végeredmény (310 m3)! Csak én érzem ezt irreálisnak? Tudni kell a lakásról, hogy új nyílászárók vannak illetve a cirkó is tavaly lett kialakítva, és 18 fok a max amire felfűtünk, éjszaka meg letekerjük 16-ra. Nektek mennyi szokott lenni a fogyasztásotok?
2009. febr. 28. 11:36
 1/3 anonim ***** válasza:
85%

Nekem ez soknak tűnik,mi általányon vagyunk,havi 90 m3-t fizetünk,de ez reális is.A lakásunk középső,de a szélső lakásokban is 150-180 havi általányt fizetnek.

de lehet,hogy mégsem sok,mert akkor az éves fogyasztásotok kb annyi mint Nálunk a szélső lakásokban,vagyis olyan 1800-2000 m3 körülire jön ki.

Inkább ha tehetitek válasszatok általányos fizetési módot tavasztól.

2009. febr. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A cirkó az állandóan megy, vagy szakaszos üzemidőre van beállítva? Mert ha állandóan megy, akkor a kazánnak vagy a bojlernek állandóan kell fűtenie vizet, mert a cirkó elhasználja. Plusz célszerű megnézni, hogy a kazánnak hogyan van beállítva a teljesítménye, és azt megnézni, hogy a gáz nem szivárog-e valahol. Sima szappanos vízzel végig kell kenni a hegesztéseket, és a tömítéseket a készüléknél, és nézni, hogy habzik-e. Ha habzik akkor ott szivárgás van.

Jah és megnézni hogy a gázóra mikor lett utoljára hitelesítve, mert lehet hogy túl mér. Mert ha 4 évnél régebb óta, akkor kell szólni a gázszolgáltatónak, hogy nézzék meg a mérőt.

És egy kérdés: a fal szigetelése az a falnak a külső felén vagy a belső felén van-e?

Mert ha a belső felén van, akkor azt lebontani, és kívülre rakni a szigetelést. Mert: a fal egy hőtárolóként szolgál, és ha belül van a szigetelés, akkor ez a hőtárolás nem valósul meg.

Megj.: sztem a cirkó vezeték teljesen fölösleges egy 50 nm-es lakáshoz. Akkor célszerű a cirkó vezeték, ha 10 liter víz folyik ki, mire jön a meleg víz. Plusz ami még rájön: a szivattyú áramfogyasztását is ki kell fizetni.


Ui: épületgépész-technikus vagyok.

2009. febr. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem reális ez az ár ilyen körülmények között, nekünk is hasonló. Ne feledd, hogy jócskán felemelték az árát, és nagyon hideg is volt.
2009. márc. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!