Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha egy ház...

Mit lehet tenni, ha egy ház alulról vizesedik, "salétromos"?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 8. 11:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha egyértelműen alulról jön a nedvesség, akkor le kell szigetelni a falakat. Erre több megoldás létezik, vannak cégek, akik kimondottan ezzel foglalkoznak, de házilag is kivitelezhető a fal átvágásával (persze csak ha van némi tapasztalatotok a hasonló jellegű munkákkal kapcsolatban).

Ha most megcsináljátok, szerintem nyár elejére már bőven kiszáradnak a falak, és onnantól nem lesz többé ilyen gondotok. Vagy max. csak kb. 40 év múlva, amíg a szigetelés élettartama tart.

2011. ápr. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Mi nem értünk hozzá. Kb mennyibe kerül egy ilyen szigetelés?
2011. ápr. 8. 12:30
 3/11 anonim ***** válasza:

Sajnos erről fogalmam sincs, mi anno magunknak csináltuk, úgy nyilván olcsóbb volt, de annak is vagy 15 éve.

Most kicsit rágugliztam, nem egy olcsó mulatság, falvastagságtól és technikától függően 3-15 ezer Ft méterenként. Ebből sajna könnyen kijön egy hatszámjegyű összeg.

Viszont végül is valamennyit spórolsz vele (olcsóbb kifűteni), na meg nem lesz mondjuk asztmás a gyerek tőle, szóval szerintem megéri.

Keress rá a falszigetelés szóra, egy csomó céget kidob, írnak is a különféle technikákról, előnyeikről, hátrányaikról, ha rászánsz egy kis időt, rengeteg információt be lehet szerezni :)

2011. ápr. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segítséget, így már tudunk számolni.
2011. ápr. 8. 13:44
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha salétromos, akkor semmit nem lehet vele csinálni, anyósomék 30 éve küzdenek vele, már volt a falban is beépíttetve olyan anyag, amitől állítólag elmúlt volna. Semmit nem ér.
2011. ápr. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Gondolom szigetelés helyett vegyszert kapott csak.

Tény, hogy a salétromos vakolatot le kell verni és újravakolni. De ha utána nem kap vizet, akkor tökéletes marad. Legalábbis mint írtam, nálunk 15 éve jó :)

2011. ápr. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

[link]


Tudom, hogy reklámot közvetlen nem illik ideírni, de erről tudom, hogy működik. A szomszéd ezzel csinálta meg az alap utólagos szigetelését. Mikor végzett a szigeteléssel, egy pohár vízzel demonstrálta nekem a hatását. Ráöntötte, és az gyöngyökben folyt le a félig levert vakolatról. Természetesen a régi málló vakolatot le kell verni, és utána háló erősítéssel újrakenni a falat.


Ja, és az anyagfelhasználás nagyon változó. Inkább többet vegyetek meg belőle, és beszéljétek meg a forgalmazóval, hogy a "maradékot" vegye vissza tőletek külön díj nélkül.

2011. ápr. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Még mindig a 16:28 as


Elfelejtettem mondani, hogy nem kell hozzá injektáló gép.


Ami kell:

-falfúró (kb 45°os szögben kell a fal közepéig befúrni)

-műanyag tömlő, a végére erősített kicsike tölcsérrel.


A 12-14 es furat és az ebbe beletolható tömlő elég. A fúrás helye legyen vízszintesen cikkcakkos kb 25 cm távolságra. A tölcsérekbe bele kell tölteni a folyadékot, lehetőleg egyszerre minél többe, és várni, hogy eltűnjön belőle. A folyamat nagyon gyors lesz. ezt addig kell végezni, amíg szinte meg nem áll a szivárgás. Ekkor ki kell szedni a tömlőket, és ki kell tölteni a lyukakat valamilyen kötőanyaggal. Egy két óra múlva jöhet az említett vizes próba :-)

2011. ápr. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

A legjobb, ha tapasztalt szakember tesz javaslatot ilyen ügyben. Valószínű, több hasonló problémával találkozott egy ilyen szaki mint az emberek, úgy általában.

Persze ezt nem szoktuk akarni (bizalmatlanság, ismeretlen helyzet, többlet költség, stb.) így marad a "B" verzió. Csinálod magad.

Az viszont jó ötlet, hogy megkérdezel másokat is.


Hadd ajánljam a figyelmedbe az alábbi címet:

[link]


Remélem segít amit írtam.

2011. ápr. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2011. ápr. 26. 11:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!