Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Sajat tervrajz: mit kell...

Sajat tervrajz: mit kell tennem, hogy meg is valositsak elkepzeleseim egy ertelmes tervrajzon kivul?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 10. 00:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Jól sejtem: nem vagy építész, de vannak konkrét elképzeléseid, hogy milyen házat szeretnél építtetni, és ezt szépen lerajzoltad?


Keress egy mérnököt, beszéljétek meg, hogy amit terveztél, annak van-e realitása?! (statika, szabványok, stb) Ha igen, akkor bízd meg, hogy készítse el a terveket!


Aztán jöhet a kivitelező cég.


Ha a kérdés nem erre vonatkozott, akkor bocsi... éccaka sűrűbben előfordul, hogy nullázdik a szövegértésem :)

2011. ápr. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen erre vonatkozott a kerdes, en voltam eleg rovid a kifejezesek teren. Hat eleg regota tervezgetek. Maximum par centimetert tevedek a terv rajzolasakor es megprobalom minel attekinthetobbe csinalni oket.


peldaul ilyeneket: [link]

2011. ápr. 10. 00:33
 3/7 anonim ***** válasza:

A szüleim anno úgy csinálták, hogy elkészítették a tervrajzot, aztán az építész egy tízesért odaírta rá a nevét.

Viszont ne haragudj, de ez a tervrajz szerintem (bár laikus vagyok) nem igazán jó. Mi a csudának 6 nm-es vécé?

És egy 60 nm-es házban miért nincs legalább egy kis hálófülke? De még értelmes méretű hálószobát is be lehetne rakni. Például én tuti, hogy ha kapnék egy ilyen alaprajzű lakást, akkor az előszobát levágnám 2*1.5 m-esre (tehát a kihasználhatatlan ferde résztől megszabadulnék, plusz a konyha nagyobb lenne), a konyha jobb oldali falát előrehoznám 3.20 m-re, és a vécében is húznék egy falat azzal egy vonalban. A vécé bal oldali felére felraknék egy kis ablakot és az lenne a kamra (iszonyú hasznos helyiség), a vécé meg még így is hatalmas maradna. Esetleg még azt a 0.85 m-es szakaszt hozzácsapnám a gardróbhoz, mert az sosem árt, ha nagy, legfeljebb beköltöznek oda mások is a ruhákon kívül. A fürdőszoba ajtaját eltolnám balra, és a szoba jobb oldali 2.5 m-ét leválasztanám hálónak.

Még így sem az igazi az alaprajz, mert pl. elég gagyi megoldás, hogy a látogató pont a konyhába érkezik, valamint a helyiségek fel vannak fűzve egymásra, de már jobb egy fokkal.

Vagy az általam leírt megoldással az is elképzelhető, hogy a bejárat átkerüljön a vécé helyére, az maradjon egyben és legyen az előszoba, az előszobát meg kettéosztanám, abból lenne a vécé és a kamra. Így a látogató az előszobából a nappaliba ér, a konyhába meg csak akkor kell bemennie, ha eszik is veletek.

Sőt közben eszembe jutott, hogy a fürdőt és a gardróbot is felcserélném, a fürdő nyíljon a nappaliból, a gardrób meg a hálóból.


Bocsánat, kicsit belelovaltam magam, de engem is izgatnak ezek a dolgok :D

De a kérdésedre az a lényeg, amit írtam, hogy kell egy építész, aki vállalja, hogy ő csinálta a tervet. De csak akkor fogja, ha tetszik neki a terv.

2011. ápr. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, hány éves vagy?

Ha csak egy tizenéves, akkor rajzolgass, tanulj, nézz utána sok dolognak, esetleg lehet belőled valami. Ha felnőtt fejjel csináltad, és idén nyáron építkezni akarsz, akkor szerintem jobban jársz, ha rábízod magad egy szakemberre.

Vannak olyan tervezők is, akik tudnak mutatni egyszerű sablon házakat, és az igényeidnek mefeleően módosítják kicsit.

Ja, és ey jótanács: Készíts bútorozott rajzot, az hatásosabb. Pl az általad rajzolt WC elsőre nagynak tűnik, de ha meg tudod indokolni (WC, bidé, szokottnál kicsit nagyobb kézmosó, takarítószerek szekrénye, esetle mozgáskorlátozott személy a családban) akkor már jó is lehet. De csak ha valóban így gondoltad, utólagos belemayarázás nem ér ;)

2011. ápr. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ah, fozni nagyon ugysem szeretnek (de tetszik a szep tagas etkezo, ha jonne a sok vendeg vagy rokonsag el lehessen ferni).

Gyorsetelek, etterem stb., maximum melegitek kavet mikroban vagy sutok egy csomag burgonyat, ilyen kis dolgok, ezek elfernek hutoben vagy konyhaszekrenyben. Kamrat ebbol az okbol nem szerenek, feleslegesnek tartom, mivel nagyon nem lenne mit tarolnom ott, szoval ures lenne.

A szoba azert nagy, mert tobb dolog is lenne ott, ami sok helyet foglal, es persze ez a lakas csak 1 fore lenne.

A WC pedig eleg tagas, azzal nem mindig van gond, ha eljon 1-2 vendeg, hagy gyonyorkodjon a tagas megoldason.

Lehet ervenyesittetni egy ilyen tervrajzot?

2011. ápr. 10. 11:09
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha találsz egy építészt, aki hajlandó elismerni a tervrajzot sajátjának, akkor igen. Ennyi :)

Persze akkor a házat nem te tervezted, hanem ő :)

2011. ápr. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindegy ki altal van tervezve, a lenyeg, hogy a vegen enyem legyen a vegeredmeny, koszonom a valaszokat!
2011. ápr. 10. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!