Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan nézzük a házak, telkek...

Hogyan nézzük a házak, telkek tájolását, fekvését?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy fura a kérdés. Valahogy ezt soha nem tudtam. Ha van egy lakás, ahol az ablakok és a fal pl nyugatra néz, akkor az nyugati tájolású? Vagy hogy?

És ha egy házat nézünk? vagy egy telket? Annál hogyan állapítjuk meg, hogy milyen a fekvése? Hogy hol megy le a nap?

:) Elnézést ha nagy butaságokat írok, kérdezek, csak ez már régóta érdekel és eddig 3 embert kérdeztem meg róla, akik szintén nem tudtak választ adni..


2011. ápr. 13. 16:52
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

nos, az én lakásom pl ÉK felé néz. ezért ÉK-i tájolású.


én úgy szoktam megállapítani, hogy mikor süt be a Nap.

ha reggel, akkor keleti, ha délután, akkor nyugati, ha a nap közepén akkor déli (pl 11-4-ig), ha pedig kb soha, akkor északi.


nálam elég ferdén süt be a reggeli Nap, szóval ezért ÉK-i.


ha nagy házat nézünk, akkor azon általában minden oldalon van ablak, bár célszerű a szobákat a keleti, nyugati, illetve déli oldalra tenni, a fürdőt, wc-t, a kamrát pedig kifejezetten érdemes az északi oldalra elhelyezni.


nagyimék régi házában pl keletre és délre néztek az ablakok, északra a kevésbé fontos helyiségek, a gardróbszoba pedig nyugatra. kellemes volt, az összes növény szépen virágzott, növekedett, mert sok fényt kaptak.


tudtam segíteni? :D

2011. ápr. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
jellemzően a fő helység (nappali) ablakainak iránya
2011. ápr. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

:) Igen, köszönöm szépen...

Sajnos a telkeket még mindig nem tudom hogyan kategorizálják így. :) Ha valaki tudja akkor megtenné, h leírja? :) Köszönöm

2011. ápr. 13. 17:44
 4/4 anonim válasza:
a ház utca felőli oldala a mérvadó vagyis a "front". a háznak van egy eleje ez néz az utcára egy hátulja ez az udvarra és két vagy több oldala. Mindig a ház eleje a mérvadó. Ha reggel kelő nap nem éri és délben illetvve délután sem kap egy szikarnyi napot sem az 100%ig északi fekvésű. ha csak délután süt rá a nap az ényi fekvés. és így tovább. teleknél nincs különösebben kitalálva ez a dolog. ha üres beszúrsz a közepébe egy karót azt megnézed melyik oldalról süti a nap. vagy a többi ház fekvése elárulja. illetve a jóöreg iránytű..
2011. szept. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!