Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szeretnék elköltözni otthonról...

Szeretnék elköltözni otthonról néztem lakásokat 25-30 ezerért havonta mert nekem egy 1 szobás teljesen megfelel, arról szeretnék érdeklődni hogy valaki aki ilyen jellegű lakásban él mennyire jön ki illetve milyen buktatói lehetnek a költözésnek?

Figyelt kérdés
120000 ftot tudok rászánni
2011. ápr. 14. 10:21
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
Ha távfűtéses lakásba költözöl, ott bizony mélyen a zsebedbe kell nyúlni a fűtésszámla sok. A gázfűtésesben valamennyivel kevesebb. A cserépkályhás lakás ugyan nem a legkényelmesebb, de a legolcsóbb. Azonkívül ott van a villanyszámla, és a vízdíj. Úgy próbálhatsz spórólni, hogy energia takarékos égőket használsz, és nem folyatod hiába a vizet. A fürdést old meg a munkahelyeden, ha tudod. Otthon így kevesebb vizet használsz.
2011. ápr. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
Mi egy másfelesben lakunk a párommal. Havi 45 plusz rezsi. Ha sok a számla (pl. télen) akkor összesen kb. 70-75 ezer. Úgy hogy földszint, szinte látható rések vannak az ablakoknál, ajtóknál (az utóbbi volt nálunk a buktató). Engergiatakarékosak az izzók, ritkán főzünk, és nem sokat vagyunk itthon. Viszont üzemanyagra jóval kevesebb megy el, mert jóval közelebb van a munkahely.
2011. ápr. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
én bevallom őszintén naivan 30000+rezsivel max 50nel számoltam
2011. ápr. 14. 10:52
 4/34 anonim ***** válasza:

akkor nagyon alul kalkuláltad...

ennyiből akkor jössz ki, ha ketten lakjátok a lakást és felezitek a rezsit (is)

havi 20e már nyáron sem biztos, hogy elég.

2011. ápr. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
Na meg a közös kéltség! Nekem 1,5 szobás lakásom van, de 10eFt havonta röpül a semmiért. Vízóra van, szemétszállítást külön fizetem, még a folyósórészt is nekem kell (kötelező) takarítanom a lakás előtt. Mondjuk lift van a házban, de mivel az elsőn lakom, még soha életemben nem mentem lifttel egy emelet miatt. De a költségét ki kell fizetnem.
2011. ápr. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
alig leszek otthon , szerintem nem olyan vészes a dolog és úgy tudom hogy a bérleti díjba jobb helyeken benne van a közös költség nem?
2011. ápr. 14. 10:59
 7/34 anonim ***** válasza:

Megint én. 20eFt az nagyon kevés.

Nővérem lakott albérletben egy szobás gázfűtéses lakásban, úgy hogy heti négy napot volt csak ott, hűtő , kábel tv, internet nem is volt a lakásban, meg semmi luxus cucc, csak tényleg a legszükségesebbek. Ez már 4-5 éve volt. De a legkisebb rezsiköltsége akkoriban sem volt kevesebb 20-25eFt-nál.

Szóval ha nagyon összehúzod magad, akkor is olyan 30-35-tel szerintem számolj!

2011. ápr. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
hát akkor tényleg elszámoltam magam igy kise jövök 120000 ból?
2011. ápr. 14. 11:05
 9/34 anonim ***** válasza:

Ja, ez egyetem alatt volt, szóval ezért volt csak 4 napot ott, utána hazajött. És ő is tényleg csak szinte aludni járt oda.

Közös költség végülis a rezsi része... de megállapodás kérdése, hogy benne van-e az albérleti díjban, vagy külön fizeted.

2011. ápr. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
De, szerintem azért szűkösen, de igen. Ha marad napi 2000Ft kajára, meg egyéb dolgokra, abból azért ki lehet jönni. Bár nagy lábon nem fogsz élni belőle.
2011. ápr. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!