Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen lakni Kecskeméten?

Milyen lakni Kecskeméten?

Figyelt kérdés

2 év múlva szeretnénk elköltözni Kecskemétre Tatáról. Érdekelne milyen a város, vannak-e zűrösebb helyei és milyenek ott a munkalehetőségek?

Köszönöm a válaszokat!


2011. ápr. 14. 14:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%

Elég élhető város,bár én nem lakok ott konkrétan,csak 15 km-re tőle,de elég jól ismerem.Elég sok gyár van,de azért nagy a munkanélküliség is,illetve attól függ milyen területen szeretnél elhelyezkedni,mert vannak szakmák,amiből hiány van.

Miért pont Kecskemétre szeretnétek költözni?

2011. ápr. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
81%
én csak kollégiumban laktam ott, de szerettem! gondolom, ha megnyit a mercedes, akkor lesz munkalehetőség bővebben mint most, de tényleg; miért pont Kecskemét? Tata is nagyon szép város! Különösen a tó környéke...
2011. ápr. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%

Én nagyon szeretek itt lakni :)

Csak a cigány környéket nem :))

2011. ápr. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%

Én nem vagyok oda érte. A forgalom nagyon kinőtte már a várost. A tömegközlekedés elég érdekes, van olyan busz, ami 5-10 percenként jön, köpésenként megállója van, ellenben van annál fontosabb részeket összekötő busz is, ami ahhoz képest fél óránként jár és egy csomót kell menni, mire megállót találsz.

Nem azt mondom, hogy annyira borzasztó, de néha kicsit felidegesít, mikor szép időben arra ébredek fel, hogy gyakorlatoznak a repülők, és időnként kb. olyan hangja van, mintha épp lebomázni készülnének.


Ha vásárolni kell, akkor szinte mindig Pestre kell menni ráadásul, mert nem túl jó üzletek vannak. Nem csak ruha, hanem mondjuk bútorok terén sem. Kevés a választék, drágák. Például ruha terén is vettem már észre, hogy a kecskeméti márkaboltban drágábbak a dolgok, mint a pestiben.


Munkalehetőségek vannak, de nem egyszerű munkát találni. Volt olyan ismerősöm, aki hónapokig keresett munkát, bánatában felköltözött Pestre és két hét múlva volt jó munkája. Meg az is gyakori, mikor például én kerestem, hogy kiírják sürgős stb aztán az önéletrajz elküldésétől számított két hónap múlva kezdték egyáltalán az interjúztatást. De ha belegondolok se én, se egy ismerősöm sem, aki munkát keresett nem kapott könnyen itt.


Az ingatlanok is elég drágák szerintem.


Vannak szép részei Kecskemétnek persze, de szerintem úgy átlagban elég lerottyant város. Oké a közepe szép, hadd nézzék a kirándulók, de egyébként nem éppen az.


És hát igaz, vannak feketelábúak is, de sajnos gyakorlatilag már alig van olyan hely az országban, ahol nincsenek.

2011. ápr. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Családi okok miatt költöznénk és Kecskemét szerintem gyönyörű, hagyományőrző és oda vagyunk érte.:) Az egész térségéért igazából, nem ragaszkodunk Kecskeméthez de elég messze van tőlünk ahhoz, hogy anyósom ne tudjon utánunk jönni. Ezért szeretnénk. Arra igyekszünk odafigyelni, hogy a cigányokkal nehogy egy környezetbe kerüljünk.
2011. ápr. 15. 10:05
 6/19 anonim válasza:
61%

Nos, én itt élek már jóóópár éve, de a fentebbi jellemzés igen csak meglepett. Vissza is olvastam, hogy biztos Kecskemétről írtak-e?:D

Igazából én csak ajánlani tudom. Boltokból rengeteg van, minden kategóriában találsz magadnak. És ha nem költözöl be a betondzsungel közepébe, szerintem a cigány kérdés is elkerülhető. Vagy én vagyok nagyon ügyes:D

A város imádnivaló különben. És ezt külföldi cserediákok is megerősítették már!:D

Munkakérdésről pedig annyit, hogy semmivel sem rosszabb a helyzet más városokhoz képest. Persze valamilyen szinten szakma függő a dolog.

De remélem összejön a dolog, és megszeretitek ti is:)

2011. ápr. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
71%

Én is csak ajánlani tudom :)))

Szerintem boltokban sincs hiány, mindent lehet találni olcsón is :) csak keresni kell ;)

A cigányok pedig.. hol nincsenek? =/ Vannak tipikus városrészek, ahol azok vannak. De pl ha szeretitek a falut, Ballószög is nagyon szép, és egyre inkább kezd modernebb lenni, de csendes kis hely és balhék sincsenek :)))

2011. ápr. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
87%
Én imádom Kecskemétet! Miskolcon nőttem fel, Kecskeméten jártam fősulira, majd Budapesten éltem 4 évet, de visszaköltöztem Kecskemétre, mert nagyon tetszett ez a város. Itt lett az én kis családom is, már ide született a kislányom is, és szerintem ő is szeret itt élni, mert akárhányszor megyünk valahová, mindenhol park, játszótér, kedves emberek. Beutaztam már szinte fél Magyarországot, barátaim és kirándulások által, de nekem eddig Kecskemét az igazi itthon! :)
2011. máj. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
64%

Szerintem dögunalom itt élni, a közlekedés elég borzalmas, és nincs elég zöldterület. Nincs egy nagyobb park a városban, ahol akár kutyával is el lehetne sétálgatni.

Munka és cigánykérdés tekintetében szerintem átlagos a helyzet.

Lehetne sokkal rosszabb is, ez tény, de én nem kifejezetten szeretek itt élni.

2011. máj. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
52%
a vízműdomb és környéke nem elég nagy? :)
2011. máj. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!