Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakáskiadásnál ez is szempont?...

Lakáskiadásnál ez is szempont? Elsőbbség nem számít?

Figyelt kérdés

Albérletet segítek keresni 2 afrikai barátomnak, mivel nem beszélnek jól magyarul. Találtunk egy megfelelőt, mondtam,h szeretnék kivenni, erre a tulaj azt mondta,h ok, de még további jelentkezőket is várnak. De hát mi voltunk itt előbb, és kifizetik ugyanúgy...vagy csupán az,h 2 néger fiú?!

Rendesek, tiszták, van pénzük...

Más is így meggondolja,h kiadja négereknek a lakását?


2011. ápr. 16. 10:22
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Ezt a tulaj csak azért mondja mert kételkedik az afrikai ismerőseidben, vagy csak odaígérte valaki másnak az ismerősei közül de nem mondja ezt meg.
2011. ápr. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Vagy mert idiot.

Amikor az első albérletem kerestem, akkor találkoztam ilyennel, megbeszéltem a főbérlővel, hogy ekkor és ekkor megyek megnézni a lakást. Odamentem, megnéztem, tetszett is, mondtam hogy kivenném.

Erre közölte, hogy igazából az előbb már kivette más, csak nem akart felhívni, hogy ne okozzon nekem kellemetlenséget.

Azt hittem, ott fojtom meg, pont aznap egyébként nagxyon lebetegedtem, úgy utaztam végig a városon lázasan, a nő meg képes volt így elszúrni az időmet...

Szóval nem kell rögtön rosszra gondolni, egyszerűen nagyon buta és fura emberek vannak, vsz kifogtatok egy ilyet.

2011. ápr. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

sokan szkeptikusan állnak a külföldi bérlőkhöz. amikor kiadtam a lakásomat, akkor mondtam az ingatlanosnak, hogy kutyást, etnikumot és külföldit ne hozzon nézelődni, mert esélytelen, h kiadom neki.


ha pl valami probléma van, akkor még csak el sem tudja neki magyarázni (pláne ha nem beszél nyelveket) hogy mi a hézag, és hogy szedni kéne a sátorfát.


a tulajnak joga van megválogatni, hogy kinek adja ki a lakását.

2011. ápr. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Nagy valószínűséggel én sem adnám ki a lakást olyannak, aki még annyit sem tud magyarul, hogy segítség nélkül keressen albit. Bármikor felmerülhet olyan dolog a lakással kapcsolatban, hogy az albérleti díj és rezsi fizetése felül is beszélnie kell a fő- és albérlőnek. Semmi sem garantálja, hogy te mindig épp tudsz "ugrani" fordítani.
2011. ápr. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

Utolsó vagyok ( ha nem írt valaki közben:) )

Az jutott eszembe, abban az esetben gondolkodnék el , hogy kiadjam nekik, ha a szerződésbe belefoglaljuk, hogy te vállalod a felelőséget értük, úgymond te leszel a kapcsolattartó, esetleg még talán azt is, hogy te vagy az egyik albérlő. Így tutira nem kéne velük "bajlódnom" a nyelv miatt, ha van valami, akkor téged kereslek.

2011. ápr. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze ,hogy válogat az ember a bérlők között ! Mindig a megbízhatót keresem én is. Valaki alapból nem tetszik az ígérgetős hozzáállásával, saját becsületességének felmagasztalásával .........

A bérbeadó is válogathat mint a bérlő :))

2011. ápr. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én is több felé laktam albérletben, és mindig megértettem ha a tulaj meg akarja nézni kinek adja ki a lakását, pedig néha nekem volt kellemetlen ha nemet mondtak.

kolléganőm mondjuk mesélte hogy azóta nem kedveli az afrikaiakat mióta megvette a lakását, amiben előtte néger albérlők laktak, és valami hihetetlen mocsok volt utánuk. én mondjuk biztos nem adnám ki magyarul nem beszélő embernek , még ha szőke és kékszemű sem.

2011. ápr. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!