Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám a borosüveg...

Hogyan tudnám a borosüveg nyakát levágni?

Figyelt kérdés

probáltam már:acetonos kötéllel átkötni meggyujtani és hidegvizbe rakni(nem sikerült-bár a netten másnak igen)

feltöltöttük olajjal és forró izzó vasat dugtunk bele,ez sem jött össze.

mivel probálkozzunk még?


2011. ápr. 18. 21:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Linóleum padlóburkolatból vágj ki egy 3 cm-es csíkot. Tekerd a palack nyaka köré és járd körbe üvegvágó gyémánttal. A gyémánt karcot hagy maga után, ami mellett rongyba téve óvatosan letörheted. Láttam az üzemi üvegfúvónkat szép butéliákból ily módon vázákat csinálni.
2011. ápr. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

De hát mért akarod lefejezni szerencsétlen üveget??!!


Egyébként a Construma kiállításon volt egy német ember, aki valami érdekes vágóizét árult. Csempét, üveget, mindet vágott. Csak rákarcolta, hogy hol törjön, alátett valami bigyót, aztán rápöccintett és már kettőben volt a dolog. De ez csak Németországban és kiállításokon árulja a találmányát.

2011. ápr. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ezeknél SOKKAL egyszerűbb a megoldás. Feltöltöd a megfelelő szintig hideg vízzel, majd rátöltesz egy kevés benzint, alkoholt vagy dízelolajat, ami éghető és könnyebb a víznél. Vársz egy percet, hogy rétegződjön a folyadék, és beledobsz egy égő gyufát. Az üveg a víz szintjénél szabályos vonalban elpattan.


Nagyon régi trükk, egy ötvenéves Ezermester magzinban olvastam.

2011. ápr. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

szia utolsó! ez azért kicsit veszélyesnek hangzik... a lakás nem gyullad fel tőle? vagy csináljam inkább a Balaton közepén, biztos, ami biztos? :D


milyen munkavédelmi előírásokat tartsak be, h egyben maradjon a kecóm? :D

2011. ápr. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 hell-ikon ***** válasza:

A válasz írója 61%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 21:36


Hát nem tudom, de így leírás alapján leginkább sima üvegvágónak tűnik, de az viszont nem új találmány. A használati módja teljesen ugyanaz, amit leírtál.


[link]

2011. ápr. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

11:27: "szia utolsó! ez azért kicsit veszélyesnek hangzik... a lakás nem gyullad fel tőle? vagy csináljam inkább a Balaton közepén, biztos, ami biztos? :D


milyen munkavédelmi előírásokat tartsak be, h egyben maradjon a kecóm? :D"


Mi hangzik olyan veszélyesnek egy köbcenti benzin elégetésében?

Amikor beletöltöd azt a kevéske benzint, ne locsold máshová. Tedd be a mosogatóba az üveget, tarts távol tőle minden éghető dolgot, kinyújtott karral dobd bele a gyufát - ezeket az óvintézkedéseket megteheted.


Megcsináljam helyetted? :) A Nyugatinál lakom, áthozhatod ha te nem mered megcsinálni. :)


Nekem már sikerült szétpattintanom üveget (igaz, nem szándékosan, egy üvegkancsó kontra forró víz eset volt), csak reccsent egy kicsit, és szétvált. Nem volt semmi gáz. Nem lesz hatalmas robbanás és gombafelhő...

2011. ápr. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

kiprobálom a linoleumos vágást,ez jó ötlet.eddig azon gondolkodtam,hogyan tudnám az űvegvágot körbefutattni az üvegen szabályosan.ez alinoleumosdolog jól hangzik.

hogy összinte legyek engem is egykicsit aggaszt a másik féle (a hideg vizes meg a benzines)

megprobálom azt is de nem otthon.

amikor feltöltöttük az üveget olajjal és izzó vasat dugtunk bele,én biztos voltam benne,hogy szét robban az üveg.semmi sem történt.

egyébként üvegvázákat szeretnék késziteni szintelen borosüvegekből.

5 literesből pedig kis "palackkertet"

vizipálmát ültetnék bele.

az 5literes beföttesüveg is nagyon jó ilyen célokra.

2011. ápr. 19. 22:33
 8/13 anonim ***** válasza:

"hogy összinte legyek engem is egykicsit aggaszt a másik féle (a hideg vizes meg a benzines)

megprobálom azt is de nem otthon."


Most _őszintén_: mitől félsz?

Pár csepp benzin elégetésétől?


Egyébként így működik: az elégő benzin felhevíti az üveget a vízszint FÖLÖTT, a vízszint ALATT pedig hűti a víz. A hőtágulástól az üveg ebben a vonalban elpattan.

2011. ápr. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

mennyi benzint töltsek a tetejére?fél centiméter elég?vagy többet?

és mennyi ideig fog égni,mire számitsak.percekig vagy csak néhány másodperc?

válaszodat elöre is köszönöm!

2011. ápr. 20. 20:55
 10/13 anonim ***** válasza:

Természetesen egy milliméternyi bőven elég lesz. Egy kóláskupaknyit löttyintsél csak bele. Csak annyit, hogy egy-két másodpercig égjen.


Kezdd el nagyon kevéssel, aztán ha azzal nem megy, még egy pár cseppel próbálkozhatsz.


Tedd bele a mosogatóba, vagy ha nagyon félsz, csinálhatod szabad téren is az aszfalton. :)

2011. ápr. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!