Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Távfűtés vagy gázkonvektoros?

Távfűtés vagy gázkonvektoros?

Figyelt kérdés
Két lakás van amit kinéztünk, egyikben távfűtés (elvileg egyedi mérőkkel) a másik pedig gázkonvektoros. Igazság szerint nekem a távfűtéses lakás jobban tetszik, de nincs tapasztalatom és csak rosszat hallani a távfűtésről. Tudnátok írni előnyöket, hátrányokat, tapasztalatot? Köszönöm előre is!
2011. ápr. 25. 13:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindenképp a gázkonvektoros. A mai világban semmi pénzért nem közösködnék másokkal a fűtésen. Nem egyszer hallani, hogy egész emeletes házakban kikapcsolják tél közepén, mert sokan nem fizetik ki a számlát. Aztán hiába fizetsz rendesen, fagyoskodhatsz te is. Szóval én egyértelműen az egyéni fűtésre szavazok legyen az akár gázkonvektor, akár egyéni központi fűtés vagy akár csak egy cserépkályha. Arról nem beszélve, hogy ha elmész otthonról, le(jjebb) tudod kapcsolni a fűtést, és máris nem megy rá a gatyád.
2011. ápr. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

nekem távhős a lakásom. a legnagyobb számla 25e volt most télen, ebbe benne van a vízmelegítés díja is. 50nm, 2 szoba. minden helyiség jó meleg.

laktam konvektorosban is, ott olyan hideg volt, hogy hiába fizettem ki 30at, azt hittem megfagyok.


ha jobban tetszik a távhős, ne ijedj meg tőle, persze vannak rémtörténetek is. a gázt sajnos nagyon higítják az utóbbi időben, nem olyan jó a fűtőértéke mint régen.


milyen árban vannak ezek a lakások? és merrefelé?

2011. ápr. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!