Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az energiatakarékos izzó...

Az energiatakarékos izzó mellett mely praktikákkal csökkenthető a villamosáram-fogyasztás egy háztartásban?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 25. 16:33
 1/9 anonim ***** válasza:

katódsugárcsöves tvk lcdre cserélésével. a plazma nem jó. akkor maradjon a régi.


nyomtató kihúzása. (mert az enyém láthatóan tekeri az órát kikapcsolva is. és biztos hogy nem mért hozzá mást)de ugyanigy a tv videó stb készenléti helyzetét is ki lehet kapcsolni.


a hütő , fagyasztó 'A' (vagy aa aaa) energiaosztályura cserélni. egy mosogatógép is megéri. mert sötétben is tud mosni kevesebb vizzel. energiatakarékos izzókat nem szabad lekapcsolni öt perc miatt. (mind fogyasztásban mint tartósságban)

légkeverős sütő.


amugy ha ledes izzók mégtakARékosabbak. csak a fényük irányitott , nem szórt.


hütőbe ha alig van dolog akkor megéri csökkentett teljesitményen üzemeltetni. ha több van benne pesze jobban kell hűteni.


a villanybojlernél is igy van. maxon fölösleges is müködtetni.

2011. ápr. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha van laptop, inkább azt érdemes használni pc helyett, mert szumma kevesebbet fogyaszt.

Beruházni új dolgokra szerintem nem érdemes, ki lehet számolni a megtérülési idejét, nem térül meg (veszel új hűtőt, fagyasztót, akármit, kiadsz százezreket, spórolsz havi egy ezrest...)

Mosogatógép nem spórol, hanem növeli a villanyszámlát, nem sokkal, havi 5-600 Ft-tal személyenként, de cserébe megéri, mert jó :D

2011. ápr. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

LCD tv kevesebbet fogyasztana, mint egy hagyományos CRT? Ez érdekes, mert pont fordítva tudtam eddig... Na majd most úgyis indulok bevásárolni, megnézem a doltban kirakott tévék hátuljára hány W van írva.


Egyébként mi tavaly vettünk egy új hűtőt a régi 30 éves Lehel heléyre, abban reménykedve, hogy majd valamennyit spórolunk az árammal.

A fogyasztás ugyan annyi lett. Csak annyi előnye van, hogy az új hűtő kényelmesebb. Nem kell olvasztani, mert no frost-os. Ez egyébként nagyon megdobja a fogyasztását. Meg van rajta szép csili-vili LCD-kijelző, stb.


Laptopot használok itthon is, töltőről. Fogyasztásmérő szerint 40-50W-ot vesz fel. De ha kikapcsolom és töltőn marad (akku nélkül) akkor is vesz fel áramot. Így ha elzárom a gépet, a hosszabbítón lévő kapcsolóval mindent is kapcsolok: töltőt, nyomtatót, modemet, routert. Ha ez mind bedugva marad, használaton kívül is 12-15W-ot fogyasztanak.

2011. máj. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi a fürdőszobába konnektorba dugható 400Ft-os ledes lámpát tettünk, így ha csak kézmosás van, elég a fénye, és fürdéshez is.WC-be is jó lehet.
2011. máj. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Oda jó lehet, de máshová, ahová fény is kell, oda nem. Legfeljebb hangulatvilágításnak jó. Én is gondolkoztam már ledes fényforráson. A pénzt nem sajnálom rá, de a kis fényerő miatt nem vettem meg. Inkább maradok egyelőre a kompakt csöveknél.
2011. máj. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 D.O.81 ***** válasza:
86%

Üdv!


Energiatakarékos izzó nincs csak elektronikus előtéttel egybeépített kompakt fénycső.

Ezzel kapcsolatban is csak a következő gyártók fényforrásai érdemes vásárolni: Tungsram, GE, Osram, Philips. Mivel ezek a fényforrások valóban hozzák a gyártó által leírt értékeket.

A többit nem érdemes komolyan venni.

Még a LED-es fényforrások nagy többsége is átverés.

Minden olyan lámpa, ami az elktromos energiát alakítja izzítás útján közvetlenül fényé, az hőmérsékleti sugárzó és hatásfokuk 5-14% között mozog, tehát pazarló.

A CRT(Cathode Ray Tube) tv készülékek még mindig kevesebb villamos energiát használnak fel működésük során mint az LCD és főleg a Plazma kijelző panelek. Akkor lenne egy kijelzőpanel energiahatékonyabb egy CRT tv-nél, ha annak megjelenítő felülete OLED vagy FOLED-et használna a folyadék kristály vagy gáz helyett. A hűtőszekrénnyel biztos nem lehet spórolni, de a klímával már igen, ha azt úgy állítjuk be, hogy a külső környezeti hőmérséklet és a kezelt tér között ne legyen több négy fok Celsius különbség. Sokat lehet spórolni, ha az ember lakás felújítás esetén a teljes villamos hálózatot egy hozzá értő szakemberrel készítteti el, mert a szabvány szerinti keresztmetszetek és áramköri kialakítások a fogyasztásmérő és a fogyasztó közötti feszültségesés csökkentésével súlyos Wattokat takarítanak meg.


Remélem tudtam segíteni.

2011. máj. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Energiatakarékos izzó nincs csak elektronikus előtéttel egybeépített kompakt fénycső."


Köszönjük. De szerintem ezzel itt mindenki tisztában van. Viszont a köznyelvben annyira elterjedt ez az "izzó" megnevezés, hogy ezért használják sokan. Igaz hogy téves elnevezés, de mindenki tudja, hogy mire gondolsz, ha így hívod. Én szándékosan kerültem ezt a kifejezést, ezért csak kompaktként írtam.

(Megjegyzem, létezik egyáltalán hagyományos, vasmagos, induktív előtétes kompakt fénycső, normál csavaros (E27, E14) foglalattal?)


További észrevételem a fentiekkel kapcsolatban, hogy tudomásom szerint már évek óta az egykori Tungsram cégnek a tulajdonosa a General Electric. Tehát ha már ennyire mélyen bele akarunk menni, tulajdonképen a Tungstam cső is GE termék.


Ezek szerint megerősítést nyert, hogy mégis jól tudtam, egy CRT-s tv általában kevesebben fogyaszt egy LCD-nél.

2011. máj. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 TOMAtm ***** válasza:

fázisjavító kondenzátorokkal.

esetleg áramlopással lehet még jó eredményeket elérni.

2011. máj. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
82cm-es LED-tv 52W
2011. dec. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!