Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Építkezés előtt állunk, és...

Építkezés előtt állunk, és most értünk oda hogy fűtést válasszunk. A gáz fűtéssel sosem voltam megelégedve, valami modernebb kéne. Padlófűtésbe gondolkodok vagy kandallóban. Van valami tapasztalat bármelyikről is?

Figyelt kérdés
2011. máj. 2. 14:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
falfűtésnek nézzetek utána, egészségesebb és jobb, mint a padlófűtés
2011. máj. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekünk padlófűtés van. Most csináltatunk kandallót, aminek vízteres tűztere lesz, tehát rá lehet kötni a fűtést!
2011. máj. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Bányai Károly ***** válasza:
Falfűtés vízteres kandallóval, meg kell egy passzívtároló, minimum 1 köbméteres, akkor reggel is meleg lesz.
2011. máj. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nem nagyon szeretnék ilyen tározókat.Olvastam elektromos padlófűtésekről,úgy tudom ahoz nem kell semmi csak egy termosztát.

2011. máj. 2. 15:28
 5/13 anonim ***** válasza:

"Olvastam elektromos padlófűtésekről,úgy tudom ahoz nem kell semmi csak egy termosztát."


...Meg sok-sok pénz! Mármint a kiépítéséhez, illetve az üzemeltetéséhez.

2011. máj. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Majd körül nézek:)

Pénz sajnos mindenhez kell

2011. máj. 2. 15:51
 7/13 anonim ***** válasza:

kombináld a napkollektort a vízteres kandallóval és akkor még hatékonyabb lesz

de még jobb ha cserépkályhával kombinálod abból is van olyan amiben látszik a tűz

de jobban tárolja a hőt mint a kandalló tehát a víztartályban tovább marad meleg a víz

télen a kandalló rásegít a fűtésre de olyan március és október között nem is kell mert elég

hőtárolónak egy köbméteres tartály elég bár ez függ a személyek számától is


a padlófűtés jó neki elég a 30-40 fokos viz is és jo meleg lesz

a falfűtésnek ugyan annyi kell de vigyázni kell mert ahova pl nagy szekrényt terveztek oda nem lehet rakni tehát ha be van épitve akkor nem igazán lehet majd átrendezni szobában a bútorokat

2011. máj. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

OTÉK előírás az h legyen tartalékfűtés is kéménnyel !!!


és a gázművekkel azt h nem kötsz be gáz háát!!!

eléggé rossz a tapasztalat lehet h ki sem adják nélküle a lakhatási engedélyt

jobb ha utána nézel ennek is !!

2011. máj. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekünk kandallóról van tapasztalat, sajnos negatív.

Akárhogy csináltuk, gyakran bejött füst, még ha kevés is, de én éreztem. Gyakran kipattant szikra, leesett parázs, kiégett a szőnyeg. Mindennap porszívózok fűtési szezonban, és állandó a por, a piszok a fa miatt. kerülgetjük a fáskosarat. Ha lehetne, egy központi kazánt raknék egy különálló helyiségbe, ahol senki se látja,és nem baj, ha nem patyolat tiszta minden.

A fa tüzelés egyébként nagyon jó nekünk, csak sajna nem túl nagy a kandalló, így nem lehet rá annyit rakni, hogy kitartson a parázs, amíg nem vunk otthon. Így általában hidegre érünk haza, ami nem túl kellemes egy fárasztó nap után :(

2011. máj. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Bányai Károly ***** válasza:
Ezért kell a köbméteres passzív tároló. :-)
2011. máj. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!