Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy tudnék itthon könyvet...

Hogy tudnék itthon könyvet készíteni?

Figyelt kérdés

Üdv Mindenkinek!

Egy olyan problémám lenne, hogy páromnak 2 hónap múlva lesz a szülinapja és szeretnék neki egy saját kezűleg készített könyvet ajándékozni!

Sajnos nem találok egy olyan oldalt sem, aminek a segítségével meg tudnám ezt valósítani!:( Keménykötésűt szeretnék de nem ragasztva hanem fűzve! Talán még régen tanultunk ilyet ált. iskolában! A közös képeinket, kicsi emlékeinket szeretném bele ragasztani! Remélem valaki tud segíteni!!!:)

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. máj. 2. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Veszel kemény kartonlapot meg olyan lapokat, amikből magát a könyvet akarod. Kivágod a lapokat és a kemény kartonból az elő- és hátlapot. Lyukasztógéppel egyenletesen végiglyukasztgatod, és madzagot fűzöl bele. De amúgy scrapbook-nak hívják azt, amit csinálni akarsz. Ha rákeresel a google-ban, egy csomó ötletet találsz. Magyar oldalakon néhol kreatív albumnak is nevezik.
2011. máj. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az Aldiban láttam spirálozó gépet, a hozzávaló papírral stb. Ha jól emlékszem 6.000.- Ft körül van.

Kicsit bonyolutabb,de irodai papírlyukasztóval is meglehet oldani.

Egy lapon bejelölöd,hova essenek a lyukasztó szélei.

Ezután ezt használod felső lapnak,a többi lyukasztásához. Így a lyukak egyforma helyen lesznek.

Borítónak vastagabb kartont használj. Esetleg ezt beboríthatod valamilyen színes papírral,vagy öntapadós tapétával.

Vagy tehetsz az egészre egy hímzett vászon borítót is.

A lyukakba egy vékony szalagot vagy szép zsinórt fűzhetsz.

2011. máj. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én saját készítésű naplót csináltam. Két csíkos füzetből kiszedtem a lapokat ( mert sok ooldalt szerettem volna) elosztottam kb 4 egyenlő adagra a lapokat, és cérnával egyszerűen összevarrtam egy vékonyabb kartonhoz. aztán vettem egy nagyobb kartonlapot borítónak, megcsináltam a gerincét, és odaragasztottam a "belíveket". majd egy csomagolópapírral bekötöttem a borítót, és a borítók belsejét leragasztottam fehér lappal, ahogy a kemény táblás könyveknél szkott lennni. na, nem tudom mennyire lett érthető. macerás volt, de szép lett, és jóval olcsóbban jöttem ki, mintha keményfedelű füzetet vettem volna. Amúgy folyékony ragasztót is használtam.
2011. máj. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az ötleteket!:) Majd beszámolok, hogy sikerült!:) Még egyszer köszi!:)
2011. máj. 2. 20:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha Szegeden laksz,találkozzunk,megtanítalak !
2011. máj. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem Szeged elég messze van!:) Veszprém megyéből írok! De azért köszönöm a segítséget!:) Vettem ma már pár alap anyagot és egy jó kis oldalt is találtam, ahonnan tudok ötletet meríteni!:) De köszönöm mindenkinek a segítséget!:)
2011. máj. 3. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!