Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a szalmabála-ház...

Mit gondoltok a szalmabála-házakról?

Figyelt kérdés
Főként tapasztalatokat, pozitívumokat és negatívumokat várnék.
2011. máj. 5. 09:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Bocs, de nem lehet kihagyni:

[link]

és a képek miatt:

[link]


Remélem, kapsz normális válaszokat is. (Arra én is kíváncsi lennék, hogy hogyan lesz szilárd és nem nagyon tűzveszélyes az ilyen ház.)

2011. máj. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hol hallottál ilyenről?
2011. máj. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nagyon drága. Az egy dolog, hogy a hpszigetelése jó, de a víz már problémásabb.

A másik, hogy tűzveszélyes. Én nádtetőt akartam csinálni, de a mai szabályozások olyanok, hogy nem elég, hogy évente kell cserélni a macera miatt (nem tudom, ez a szalmára mennyire áll), de rendszeresen impregnálni kell egy tűzbiztos anyaggal - ami természetesen rohadt drága. Végső soron anyagilag nem éri meg. Akkor már inkább földház (természetesen csak 1000%-ban árvízmentes területen :))

2011. máj. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. A három kismalac ikszdé:D.
2011. máj. 5. 16:04
 5/7 anonim ***** válasza:

ha érdekel a dolog, ezt az oldalt pont ma talaltam:


[link]


ökohazakat epitenek, eleg komoly ideologiat is tettek moge. itt meg leiras is van, hogy hogy kell ezt csinalni. nemhogy a fal, hanem a padlo is szalmabalakbol epult. kivaloan szigetel, de valoban kisse tuzveszelyesnek nez ki, persze biztos van erre valami technologia, amit ez ellen be lehet vetni.

2011. máj. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is most kezdtem foglalkozni ezzel a témával, ha még érdekel itt több választ kapsz [link]
2013. febr. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyébként a párommal épp elkezdtünk tervezni egy ilyesmit hajókonténer vázra, ha jutunk valamire, visszajövök, és beszámolok.
2013. febr. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!