Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy is van ez? Szeretném...

Hogy is van ez? Szeretném kiadni a lakásomat, akkor most az Apeh-nál, jobban mondva a NAV-nál be kell jelentetem?

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs, hogy ez hogy működik, nem akarom megütni a bokámat, aki ért hozzá megköszönném ha segítene.

Már olyan dolgokat is olvastam, hogy a rezsi költség után is adóznom kell, hát akkor már majdnem meg sem éri kiadni.:S


2011. máj. 7. 09:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ne jelentsd be, igen adóznod kell.

Ha meg jön az APEH hozzád, akkor azt kell mondanod hogy az egyik ismerösödnek adtad ki barátságbol.

És igy kimászhatsz az ilyen hülyeségből.

Mi is így csináljuk.:)

2011. máj. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hogyhogy adózni kell a rezsi után is?Hiszen az nekem valójában nem bevétel, hisz fizetem tovább a szolgáltatóknak. Most csináltattam emiatt először adóbevallást, és a könyvelő nem kért a rezsiről semmi kimutatást, hogy neki arra szüksége lenne. Viszont mesélte, hogy egy emberkét épp az albérlője jelentette fel a NAV-nál mert összevesztek. Az emberkének fél millió forintjába került.
2011. máj. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Azért kérdeztem mert én sem értettem, hogy a rezsi után miért kellene adózni, hisz az kiadás. Ezek szerint megint hülyeségeket írtak itt a neten:S

Na épp ezért akarom én is bejelenteni, mert nem akarok büntetést fizetni.

Elmondanád, hogy nálad ez hogy működik, mennyit kell adóznod? Előre is köszönöm.

2011. máj. 10. 07:59
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Negyedévente kell befizetni az albérlet után az adóelőleget. Mindig a negyed év utáni hónap első napjaiban. Nem tudom pontosan hanyadikáig:) Tehát a jan., febr., márc. hónapokra április elején.

Ebben az éveben összevonták a személyi jövedelem adóval, tehát már nem kell külön adószámot kérni. Tavaly még kellett és az albérleti díj 25%-át kellett befizetni, most pedig a 16%-át.

A rezsire visszatérve, az kétségtelen, a könyvelő megkérdezte, hogy mekkora lakásról van szó, és hogyan van fizetve a rezsi. Megmondtuk, hogy ide adják a csekkek árát és mi befizetjük. Több szó nem is esett erről.

Valami olyat mondott a könyvelő, hogy két adózási forma van. Az egyik a bevétel utáni, a másik a költségelszámolási. Vagy valami ilyesmi:) Az a baj, hogy minél többet mondott, annál kevesebbet értettem belőle. Minden esetre ha kiadod a lakást, akkor minden plusz kiadásról tedd el a számlát. Pl. Csőtörés, lakás kifestése...Így adóbevalláskor a könyvelő meg tudja nézni, ha rendes, hogy neked melyik adózási forma a kedvezőbb.

Nyugtát kell kiállítani mindig az albérleti díjról.

Most ennyi jutott eszembe.

Egyébként Sztem nem olyan rémes bejelenteni a NAV felé. Mondjuk ha 30ezret kérsz, akkor ha jól számolom, havi 4800ft-t adózol utána. Még akkor is marad 25ezred. És nyugodtan alszol.

Itt az oldalon is olvastam már olyat, hogy egy szomszédnak problémája volt az albérlővel, nem tudta "eltakarítani" sehogy, így inkább a lakás tulajdonosát és az albérlőt is feljelentette a NAV-nál.

2011. máj. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2011. máj. 12. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!