Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A jobb oldali szomszédom fala...

A jobb oldali szomszédom fala ázik tőlem, mik a teendők sorrendben?

Figyelt kérdés

A lakásom frissen felújított, december végén költöztem be, a szomszédomnak ez friss problémája. Tegnap átmentem hozzá megnézni és lemérni a távolságokat, hogy kb melyik kiállás lehet a hunyó. A víz-gázszerelőm mindent elbarmolt amit csak lehetett a felújítás során, tulajdonképpen ez az új probléma nagyon már nem is lepett meg. A munkájáról anno sem szerződést nem írtunk, sem számlát nem kértem. Ha nem csinálja meg ingyen, feljelenthetem anélkül, hogy engem megbüntetnének?

Van a társasháznak biztosítása, plusz nekem külön is. A kérdés tehát az, hogy hova szaladjak először, másodszor?


2011. máj. 8. 08:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Mivel semmi papirod nincs arról, hogy az illetö csinált egyáltalán nálad valamit, ezért teljesen értelmetlen lenne bármit is próbálkozni.

1. Ha nála reklamálsz, akkor bolod lenne valamit csinálni, mert semmi sincs a kezedben.

2. Ha megpróbálod feljelenteni, akor egyrészt bizonyitanod kell, hogy nálad dolgozott.

3. Téged megbüntetnek adócsalás miatt.


Az egyetlen, amit tehetsz, hogy keresel egy RENDES szerelöt és szabályosan (szerzödés, számlák) megcsináltatod vele amit még kell.

2011. máj. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A b iztosítóval pedig vedd fel sűrgősen a kapcsolatot a javítás előtt! Utána már nem biztos,hogy fizetnek.
2011. máj. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Kedden reggel megnézi a mekkmesterem, meglátjuk aztán a továbbiakat.
2011. máj. 8. 17:04
 4/4 A kérdező kommentje:

A mekkmesterem megcsinálta.

A hiba a bidé egyik falikorongjában volt, szerintem a jóember eltolta a beszerelést, mint ahogy mást is. Leszedett 2 csempét a falról és ott volt mögötte az ázás, 3 napon belül két ütemben (időhiány) kicserélte. Pénzt nem kért, nem is adtam volna.

A csempét visszaragasztaná, de én már abból a melóból nem kérek, majd megoldjuk mi.

A szomszédomnak mondtam, hogy ha pénzt akar, hát vegye fel a biztosítójával a kapcsolatot.

2011. máj. 26. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!