Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Konyhaba jo a fapadlo?

Konyhaba jo a fapadlo?

Figyelt kérdés
Kikeszit a ferjem, minden aron le akarja csempezni a konyhat, apukam szerint meg inkabb padlozzuk le. Tudom, a csempet konnyu takaritani, szep, de a padlo meleg. Kicsi gyerekunk van, egesz nap a konyhaban vagyunk. Mik az elonyei es a hatranyai a csempenek illetve a fapadlonak? Te melyiket valasztanad?
2011. máj. 17. 12:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

A csempe könnyen takarítható és nem lesz baja a víztől, egyéb szennyeződésektől. A fa megrepedhet a víztől, és nem is lehet rendesen kitakarítani.

Ma már vannak nagyon jó lakkok, de az is csak akkor ér valamit, ha hézagmentesen sikerül lerakni a fát, és később sem vetemedik - erre pedig minimális az esély.


Esetleg köztes megoldás lehetne a parafa padló, sokkal ellenállóbb, puha, és nem lesznek illesztési hézagok, tehát speciális lakkal kezelve vízálló is. Az ára is kibírható, valamelyik webáruházban láttam nemrég 2 ezerért négyzetméterenként.

2011. máj. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem attól függ, hogy mennyire "használod" a konyhát.

Ha sokat főzöl, mosogatsz stb... elkerülhetetlen, hogy baja legyen a padlónak, és annyival nem is melegebb. Jól néz ki, de szerintem csak "dísz"konyhában. Én mindenképpen járólapot tennék le, mert könnyebben tisztítható, nem kényes.

2011. máj. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

A fapadlót rendesen tisztántartani nem lehet, a hajszálrepedésekben mindenféle megmarad, és csak fertözésveszélyt okoz. Ezen kivül hajlamos penészedésre is, ha lakkozod, akkor is a lakk fog repedezni, nem lehet rendesen felmosni.


A csempe sokkal higiénikusabb, könnyebb rendbe tartani és annyira nem hideg. Gondolom, nem mezitláb mászkáltok a lakásban, és a gyerek sem meztelenül a földön ücsörög.

2011. máj. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

A fát nem lehet normálisan tisztítani, nem lehet nagyon vizessel felmosni sem. Én tuti leraknám lappal, ilyet még nem is hallottam, hogy fapadló konyhában...

Ez nekem köbö annyira fura, mint szőnyegpadló a WC-be...

2011. máj. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

A szuleimnel is fapadlo van a konyhaban, tisztan tudjak tartani es kellemes a kinezete, es jarkalni is jo rajta. A fo erv, hogy olcsobban megtudnank oldani, mint a csempezest.

A gyerek nem ul allandoan a foldon, de szinte mindig papucs nelkul maszkalunk, es az eloszoba csempen mar tobbszor elhasalt a gyerek. ja, es az sem utolso erv a fapadlo mellett, hogy gyorsabban letudnak rakni, mint a csempet. ido es helyhiany miatt a leggyorsabb megoldas kellene (tudom, a lakknak is szaradni kell).

2011. máj. 17. 13:40
 6/23 anonim ***** válasza:
Konyhába nem való a fapadló, és nem is olcsóbb.
2011. máj. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Ilyesmi járólap hogy tetszik?


[link]


Lehet, hogy most olcsóbbnak tűnik neked ez a megoldás, de felesleges pénzkidobás, mert nem bírja a strapát úgy, mint a kerámia, pár év múlva cserélheted.

2011. máj. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Ilyet még nem hallottam, hogy konyhába fapadló.. Persze mindent lehet.. De én azt gondolom, hogy nem higiénikus egyáltalán, pláne, hogy pici gyermeked van. A pici lyukakon bennmarad az ételmaradék meg minden, ami idővel penészedni kezd. Ez úgy gondolom veszélyesebb egy gyerekre, no meg a lakk rajta.. Nekem szönyegen voltak a gyerekek, míg ilyen picik voltak. Lehet kapni nagyon jó vastagabb szőnyeget is. Én meggondolnám a helyedben. A lapozás meg egy-két nap alatt megvan, nem nagy ördöngősség.
2011. máj. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Koszonom, engem konnyen meg lehet gyozni. Mar csak a csaladot kellene.
2011. máj. 17. 14:08
 10/23 anonim ***** válasza:
Melyik családot kellene meggyőzni és miről?
2011. máj. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!