Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan készíthetnék házilag...

Hogyan készíthetnék házilag riasztót?

Figyelt kérdés

Nemrég láttam egy Mr. Bean rajzfilmben, és megtetszett:

[link]

Tekerjetek 7:30-hoz és azt nézzétek meg! Én ehhez hasonlót szeretnék csinálni. Tudnátok ötleteket adni?


2011. máj. 23. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez nem játék!
2011. máj. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom mire gondolsz, de csak riasztót, nem csapdát szeretnék csinálni.
2011. máj. 23. 22:01
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Ehhez kapcsolódóan említem meg, hogy a környékünkön az egyik utcában van egy ház. A ház egy átlagos régi 50-60 év körüli sátortetős "kockaház". Nyugdíjasok lakják.

A bejárat az utcától 2-3m-re lehet legfeljebb, ami egy üveges ajtóból áll, mögötte csipkefüggönyből.

Az üvegre belül fel van erősítve, celluxozva, egy kezeletlen, fűrésszel elnagyoltan kivágott deszkadarab. Arra feldrótozva egy régi diavetítő műanyag menetes lencsés vége. (Tudom, mert nekünk is ilyen volt.) Mellette szintén odatákolva egy talán villanybojlerből származó glimm lámpa, a hozzá való jellegzetes piros burkolattal együtt. A glimmlámpából két merev drótszál tekereg a deszka mellett lévő két ceruzaelemhez.

Hogy mi is ez az alkotás? Most jön a lényeg: a mű alatt egy genthorem tasakban lévő A/4-es lapra, ami szintén az üveghez van celluxozva ez a felirat áll: Figyelem! Riasztóval védett terület!


Hát, mikor először megláttam, szinte röhögőgörcsöt kaptam. Kíváncsi vagyok ki az a betörő, aki ezt komolyan veszi. Minden elismerésen a barkácsoló kedvű idős papáknak, de azért ez tényleg már vicc kategória.

Gondoltam is rá, hogy beküldök erről egy fotót a Heti hetesbe, vagy a Fábry dizájn centerébe ként beküldeni ezt a tákolmányt.

2011. máj. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbb, ha belülről közvetlenül a bejárati ajtó elé felakasztasz egy kolompot vagy hangos szélcsengőt. Ha valaki kinyitja az ajtót, és megüti, rögtön megszólal.
2011. jún. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

1. az ajtó kifelé nyílik

2. igazából inkább arra gondoltam, hogy a nyári éjszakákon a betörő az udvaron egy madzagba akad és fönt a hálóban pedig nekem beriaszt úgy, hogy a betörő ne hallja meg. lehet nem értettétek, ha nem akkor szóljatok

2011. jún. 8. 22:29
 6/7 titak ***** válasza:

Ha már ilyet akarnák csinálni akkor másképpen kezdeném.


- madzag helyett vékony drótot használnák, ami egy relé áramkörét zárná. A relé pedig kapcsolná a kijelzőt (pl. csengő, égő stb.)


Megy a betörő és elszakítja a drótot

megszakad az áramkör,

kikapcsol a relé,

a relé kontaktja kapcsolja a kijelzőt.


Persze ez nem ilyen egyszerű, de azért kivitelezhető.

2011. jún. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi. Kicsit egyszerűbbet kérnék, de talán még ez is jó.
2011. jún. 9. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!