Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Saunier Duval Semia C24 cirkó...

Saunier Duval Semia C24 cirkó pirosan villog. Mi a baja?

Figyelt kérdés
Mostanában minden melegvíznytáskor szenved a begyújtással, aztán vagy begyullad másodikra, vagy elkezd pirosan villogni. Előbbi esetben (mikor begyullad) az első másodpercekben kattog a gyújtó, majd kattan egyet, megint kattog, aztán erőteljes felfűtés hangot ad, majd szépen felfűti. Utóbbinál (mikor másodikra sem gyullad be) a resetgomb megoldja a problémát, újraindul és következő nyitáskor többnyire működik, de gondolom ez hosszútávon nem megoldás. Mi lehet a baja? Mennyire lehet költséges a javítás? Házilag esetleg tudok rajta segíteni? Kérem inkább csak hozzáértők válaszoljanak, vagy aki már tapasztalt ilyet és megjavíttatta.
2011. jún. 5. 00:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia nekünk Saunier Duval Renova C24 ünk van.

Nekünk a 6.gyújtásra sem marad meg a láng helyzetig jutottunk, mire rájöttünk mi a hiba.

Nagyon egyszerű a megoldás. lekapod az elejét az égéstér burkolatot is. Kiveszed a hőszigetelést. Ott van általában 3 elektróda. 2 középen 1 a hőcserélő szélén a hőcserélővel alkot szikraközt.

Ezeknek az elektródáknak az elszennyeződése okozza a problémát. mivel nem folyik megfelelő erősségű áram ezért az elektronika azt hiszi nem gyulladt be a láng ezért zárja el a gázt és gyújt újból.

fél óra alatt megvan és tökéletes lesz.

Sok sikert.

2011. jún. 5. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Húúú, nagyon köszönöm! Örülök, hogy nem kell költenem rá :)
2011. jún. 5. 01:46
 3/11 A kérdező kommentje:
Tényleg az volt a probléma, sikerült megoldani, nagyon köszönöm!
2011. jún. 11. 23:36
 4/11 Wéber Antal válasza:

Köszönöm, nekem is nagyon sokat segített, mert majdnem lecseréltem a kazánom, már dobozban ott volt a másik mikor kipróbáltam... szerencsére visszavették...DE újra előjött a hiba pár hét után, és a netről letöltött szerelési útmutatóban beprogramoztam, amit a kazánszerelő 2dikra sem tudott jól, és pontosan beállítottam a minimum és maximum használatot. amit a kis fehér állítóval és a számos kacsolókkal kell, ha valakinek kell erről további info akkor már én is tudok segíteni... azért pofátlanság hogy 25ezerért nem sikerül, és bátorsággal, netezéssel és olvasással meg hozzá nem értőnek is sikerül, vagyis nekem!( [link] )

Köszi a segítséget!!!!!

2012. nov. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Örülök hogy segíthettem :)
2013. dec. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 B Klmn válasza:

Én is kérnék segítséget:


SEMIA c24-nél én is beállítottam a pöcköket ésszerűen, az elektródákról csak most olvastam...

Pöcköket, hova állította?

Min:

rad teljesítmény:

HMV:

rad hőfok:

Az elekrtódát, nem értem. Szikra van, tehát, van mitől begyulladni, a hőelem melegszik, akkor is ha oxidos. Szerintem az enyém nem ezért veszi vissza a lángmagasságot és alszik ki és villog pirosan 1 perc után. Volna vm ötlete?

Ui: Darabokra szedtem az egészet, szűrők és a víztér tiszta, szivattyú dolgozik, váltószelep működik.

Köszönettel KLMN

2014. máj. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Az első válaszra: atomkirály vagy! Évek óta "szenved" a cirkóm és csak 5./8./10. kisérletre gyújtott be. Rossz volt hallgatni. Mielőtt kihivtam volna a szerelőt (megjegyzem évek óta van egy faszi aki pucolja, de nem tudott a kérdéssel mit kezdeni), gondoltam rákérdezek, mit mond az internet népe... és lám!


Az érzékelőt megpucoltam és olyan a gépezet mint új korában, kapcsol, mint a kisangyal.

NAGYON köszönöm!

2014. dec. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Kedves Első Válaszoló!


Imába fogom foglalni a neved!!!!!

Örök hálám a segítségedért!

A kazánunk újra tökéletesen üzemel!

2017. jan. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Nekem is hasonló kazánom van, és amikor ma hazaértem, csodálkoztam, hogy nincs melegvíz. Megnéztem a kazánt és láttam, hogy a piros lámpa villog.

Szétszereltem a fent leírtak szerint de nem láttam koszosnak az elektródákat. Ettől függetlenül megtisztítottam őket, összeszereltem a kazánt, viszont amikor bekapcsolom, akkor egy rövid, halk morgás után továbbra is csak villog a piros lámpa és nem gyullad be a kazán.

Valakinek valami ötlet?

2017. máj. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

En megcsinaltam a gaz cirkot! Ujra van melegviz! Semia cf 23 e

Pedig azt se tudtam,melyik rajta a fuvoka! De gondoltam,h ahol a lang jon,ott kell lesepregetni!

Soha eletembe nem lattam meg ilyen keszuleket belulrol!

N

2018. ápr. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!