Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a fürdővizet...

Hogyan lehet a fürdővizet hasznosítani?

Figyelt kérdés
Nagyon drága nálunk a víz, arra gondoltam, hogy valahogyan biztos lehetne wc öblítésre hasznossá tenni a fürdővizet. (ha mást nem is...) házilag, vagy olcsón kivitelezhető ötlete van valakinek?
2011. jún. 8. 16:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Meregess ki 2-3 vödörrel este fürdés után, másnap tudod használni a wc öblítésére, úgy hogy abból öntöd. Kreatívabb ötletem sajnos nincs.
2011. jún. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Ne fürödj
2011. jún. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A WC tartályt ha szétszeded, akkor ki tudod venni belőle azt a mechanizmust, ami miatt lehúzás után újratölti magát. A fürdővizet ha elraktározod valahogy, és lehúzás után belemered a wc tartályba, akkor működhet. Persze nyilván ez plusz meló, és hát őszintén szólva pár forint a víz litere, szóval nem éri meg ezzel játszani szerintem.
2011. jún. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát ha tudsz valami tartályt fabrikálni a lefolyó víznek...

A vödrös módszer azért nem jó, mert nem lehet olyan hirtelen wc-be önteni, hogy levigye a cuccot...


De egyébként én is gondolkodtam hasonlón... Valamelyik nap sáros papucsot mostam fürdés közben, de hogy ne a lefolyóba menjen a sár, vödröt tetten a kádba, hogy felfogja...

Aztán mellettem volt míg zuhanyoztam, és egész jól tele lett.. Másnap reggel kivittem és megöntöztem vele a virágokat. Én az ilyen öntözéses felhasználáson álmodozom...

2011. jún. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi felmosni szoktunk vele.
2011. jún. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
Jó a vödrös módszer, de csak kisdologhoz.
2011. jún. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is felmosáshoz használom,de szoktam ruhát áztatni is benne.
2011. jún. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nagyobb befektetés nélkül csak vödrözni tudsz sajnos. De ha felújítást csináltok, akkor meg lehet oldani, hogy a fürdővíznek beraktok egy tartályt, amiből aztán a vécét öblíted. Viszont ehhez szivattyú kell, vagy ha az emeleten van a fürdő, akkor a földszinti vécét öblítheted vele.

Amit viszont egyszerűen lehet gyűjteni, az a mosdó vize, mivel ott van hely egy széles tartálynak. Csak az meg nyilván nem annyi.

Esetleg még azt meg lehet oldani, hogy felújításkor a kádat megemelitek, dee ez csak nagy fürdőszobában megoldható, mert legalább egy métert kell emelni rajta.

De a vécé öblítését amúgy úgy is meg lehet oldani, hogy egy tartályba a padláson esőizet vezetsz, ha azt amúgy nem tudod hasznosítani. Bár nálunk egy köbméteres tartály van leásva, és abból locsoljuk a kertet.

2011. jún. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, én a tusfürdős vízzel tuti nem locsolnám a növényeimet, de ti tudjátok.

WC öblítésre tökéletesen alkalmas.

2011. jún. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!