Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérletről mi a tapasztalat?

Albérletről mi a tapasztalat?

Figyelt kérdés
Budapestre szeretnék költözni albérletbe. A bérleti szerződésben csak az van, hogy milyen jogai vannak a bérbeadónak. De az hogy bejelentkezhetünk e a lakásba pl nincs benne. És miért akar egy hónapban egyszer "ellenőrzés céljából" bejönni? Akinek van tapasztalata írja meg!
2011. jún. 14. 12:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Az a tapasztalatom, hogy minden ilyen felmerülő kérdést még a szerződés aláírása előtt tisztázni kell és bele kell venni a szerződésbe.

Azért akar egy hónapban egyszer bemenni a lakásba, hogy lássa, milyen állapotban van, ugyanis sose lehet tudni, milyen albérlőt fog ki az ember, lehet hogy tökéletes, tiszta, rendes, de olyanról is hallottam, hogy az albérlő felszedte a padlót és tüzet rakott belőle a szoba közepén! Hiába vagy te rendes, ezt ő nem tudhatja előre, ezért akar bemenni. De egy hónapban egyszer abszolút elviselhető, hogy benéz tíz percre :)

A bejelentkezést meg minden egyebet beszéljétek meg vele, és ha megengedi (általában nem szokták engedni), akkor vigyetek bejelentkezős papírt a szerződés aláírásakor. Vagy vegyétek bele a szerződésbe.

Minden egyéb jogotokat is, amit szeretnétek, beszéljetek meg, és írjátok le.

Érdemes leltárt is csinálni (hogy ne keresse kiköltözéskor rajtatok a plazmatévéjét, ami soha nem is volt ott).

Emellett a kötelességeket is foglaljátok bele, ha elromlik valami, ki javíttatja, stb. (ez egyébként általában úgy szokott lenni, hogy a rendeltetésszerű használatból eredő kárt a bérbeadó, az általa okozott egyéb kárt - pl. szőnyeg kiégetése vasalóval - a bérlő állja)

2011. jún. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerződésed mindenképpen legyen, és kölcsönösen szóljon a tulajról meg a bérlőről is. Amiket nem értesz, nem tartalmaz, arra kérdezz rá és vedd rá a tulajt, hogy tegyétek bele. Az egy hónapban egyszeri "ellenőrzésre" kérdezz rá; nálunk is volt ilyen, amikor jött a lakbérért meg a rezsiért.

Jófej tulajok hagyják, hogy ideiglenes lakcímed legyen. De ez nem túl gyakori.

Fiatalabbak általában rugalmasabbak, mint az idősek. De kivétel is akad.

Ha nem hajlandó részleteket, az elképzeléseit közölni, valamit elhallgat, akkor inkább keres más albérletet!


Mi négyen egyetemisták ezekre figyeltünk:


- leltár az ingóságokról, ami a tulajé. (mi meg tudtuk beszélni vele, hogy ha pl. veszünk egy serpenyőt, van róla blokk, és nem akarjuk kiköltözéskor magunkkal vinni, akkor kifizeti és az övé lesz. jófej volt.)

- ha a lakás bútorozott, ki lehet-e cserélni azokat sajátokra. hozhatunk-e sajátot.

- ki fizeti meg a kárt, ha

a) a lakás infrastruktúrájából ered (pl. egy régi cső elreped a falban és elázik minden)

b) a lakók okozzák

- hogyan kell fizetni a lakbért és a rezsit (mindent készpénzzel / mindent banki utalással a tulajnak / a rezsi-csekkeket mi fizetjük, a lakbért átadjuk készpénzben vagy utaljuk, stb.)

- mikor kell fizetni (pl. legkésőbb hónap közepéig)

- milyen a fűtés. (van-e CO-mérő)

- mikor jöhet el ellenőrizni. (legyen pl. ez az időpont akkor, amikor fizetsz)

- kontakt a tulajjal (e-mail, telefon)

- az előző lakók kik voltak, elérhetők-e, miért távoztak

- vannak-e mérőórák és hol. amikor beköltözöl, mit mutatnak. és havonta ellenőrizd.

stb.

2011. jún. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagyon jókat írt az előző. Nálunk az is fontos, hogy szóljon ide mielőtt jön a tulaj, mert nagyon zavaró, hogy nyugisan elvagy, ő meg beállít. Igen, fontos tisztázni, hogy ki mit fizet ha elromlik, nekem 2 hétig kellett könyörögni, hogy legyen fűtés a konyhában. Plusz! Tisztázd, hogy van-e bármilyen közüzemi tartozás, mert nekem volt már olyan, hogy nem jött a számla tartozás miatt és hiába hisztiztem a tulajnak, még ő gyanúsítgatott, hogy biztos eltettem a számlákat :( Mindent írjatok le. Ne feledkezz meg arról, hogy ugyan ő a tulaj, te viszont fizetsz neki azért hogy ott legyél, az a te élettered, jogaid vannak neked is.
2011. jún. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat! Nekem igazából az a problémám hogy van két gyerkőcünk (6,12 évesek) és mivel egriek vagyunk be kell jelentkeznünk a budapesti lakcímre a gyerek orvos, és az iskola miatt! Egyébként itt saját lakásban lakunk, nekem ezért riasztó, hogy ellenőrizni akarnak mert nem vagyok hozzá szokva.Valószínű inkább hirdetjük még több helyen az itteni lakásunkat és csak akkor megyünk fel, ha az itt eladott lakás árából sajátot tudunk venni. Ez az albérlet nem valami jó buli!
2011. jún. 14. 14:00
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát, akkor szerintem is várjátok meg, hogy elkeljen a lakásotok, s tudjatok venni sajátot.

Én sem szívlelem az albérletet.. értem én, hogy sokszor nincs más lehetőség, de a ti esetetekben ez nem igaz, hisz van saját ingatlanotok.

2011. jún. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ez esetben inkább adjátok el előbb az egri lakást, és utána vegyetek itt pesten. 100x jobban megéri. sokan nem is szeretnek gyerekes albérlőt, mert nehéz kitenni őket.
2011. jún. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!