Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kidőlhet a falam? Félek!

Kidőlhet a falam? Félek!

Figyelt kérdés

régi sváb házunk van és a tűzfal elég rossz állapotban van jelenleg,

megrepedt a vakolat több helyen, a felső része kissé befelé áll, a széldeszka sem az igazi már

van biztosításunk, de nem tudom ilyen esetben fog-e majd fizetni ha valami történik vele, mert úgy hallottam ha nincs karbantartva akkor nem fizetnek

sajnos a jelen állapotunkban nem tudjuk most renoválni mivel édesanyám és én havi kb 30-40 ezerből élünk

kérdéseim a következők:

ha leomlik akkor, hogy tudnám megszűntetni az életveszélyt? hívjam ki a tűzoltókat ?

a tűzfalon jönn be az áram, mi van ha azt is leviszi? és akkor majd nekem kell majd azt is kifizetni, hogy visszaállítsák?

Élt valaki meg már ilyen dolgot?


Kétségbe vagyok esve már:(

Előre is köszönöm a kedves válaszokat! L/23


2011. jún. 28. 12:27
 1/8 D.O.81 ***** válasza:

A vakolat és a fal két külön dolog.

A vakolat, ha ferdén áll, attól, még a téglarakás lehet függőleges.

Szerintem csak a vakolat indult meg.

Nálunk a konyhában volt hasonló jelenség, és csak a szekrény tartotta a vakolatot, mely felújjításkor egy négy négyzetmétetes darabon esett le.


Üdv!

2011. jún. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ránézésre sajnos nehéz megállapitani.


A mi házunkban egy belvizes időszak után a konyha fala elkezdett repedezni,azt hittük a vakolat,kerestük is elő a gipszet.És beszéltük,hogy fizuig ki kell huzni festés nélkül.

2 nap múlva a konyhafal a pincében volt bútorostul,mindenestül.Szerencsére a tető kibirta,hogy beomlott a konyhafl,ami egyben főfal is volt.

Tűzoltóknak szólni felesleges,biztositot kell hivni,ami vagy fizet vagy nem.

De olcsóbb aládúcolni mint újraépiteni.Bár az alátámasztás is csak ideiglenes.

2011. jún. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

ha netán tényleg történne valami akkor mi lesz az árammal?

mert tuti, hogy lekötnék vagy nem tudom, és akkor azt is ki kénne fizetni?


2. hozzászóló nálad fizetett valamit a biztosító?

2011. jún. 29. 09:29
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem támaszd ki a falat két nagy gerendával aztán akkor biztosan nem fog kidőlni. Utánna meg elmehetsz dolgozni hogy mégse ilyen kevés pénzből keljen megélnetek. És akkor utánna már lehet renoválni.
2011. júl. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
azért meg biztosan nem fog fizetni a biztosító mert hanyagságból öszzedől a házatok. Akkor fizetne ha ezt a kárt valami külső erő okozta volna pl:árvít ,tornádó , jégeső
2011. júl. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

dolgozok de csak alkalmi munka +bérpotló jutattás

kb 50ezret sporoltam össze de az még semmi

és mi van a villanykérdéssel? ha lesz vmi akkor azt is nekem kell kifizetni hogy visszakössék?

2011. júl. 13. 18:47
 7/8 anonim ***** válasza:
a villany ha véletlenül meghibásodik és kár keletkezik a rendszerben akkor a helyreállítása a te pénztárcádat terheli. De ha nekem nem hiszel akkor érdeklődjél a lakásbiztosítódnál ők biztosan többet tudnak neked mondani mint én
2011. júl. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a legjobb megoldás az lenne hívnál egy olcsóbb szakembert és felmérné a ház állapotát. Elvégre egy repedéstől még nem dől össze a világ. Kérjél árajánlatot ha halaszthatatlan a munka és akkor már elkezdhetsz spórolnia javításra.Természetesen ha kevés pénzből kell gazdálkodnod akkor a legszükségesebb munkákat kell elvégeztetned hogy a ház állapota megfelelő maradjon.
2011. júl. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!