Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Budapest belvárosban melyek...

Budapest belvárosban melyek az élhető részek?

Figyelt kérdés
Élhető alatt értem azt, hogy nem kell rettegni, hogy éjjel feltörik az autót, ahol jó a közlekedés. És ahol lehet élni normálisan kisgyerekkel.
2011. jún. 29. 11:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Budapest egész belvárosában jó a közlekedés, az autót pedig bárhol feltörik. A Nagykörúton belül mindenhol jó lakni.

De nem kisgyerekkel. A levegő ugyanis mindenhol pocsék, zöldfelületek nem nagyon vannak. A gyerek egészsége szempontjából pedig ezek fontosak, asztmát és millió más légúti betegséget okozhatnak. Kisgyerekkel inkább Békásmegyer, Zugló lenne jó választás. Megfelelő helyről be lehet érni hamar (én pl. Zuglóban lakom, két percre a metrótól), de élhetőbb a környezet.

2011. jún. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

Igazából a gyerek még csak tervben van, de persze hogy úgy szeretnénk lakást nézni, hogy már rá is gondolunk.

Megmondom az igazat. 26éves vagyok és évente talán csak 2szer megyek be a belvárosba, akkor is csak rokonlátogatóba. A 16-ban születtem, itt is jártam iskolába és a 15-ben dolgozom.

De ezért is tettel fel a kérdést, mert nem tudok a belvárosról szinte semmit. Még egyszer köszönöm!

2011. jún. 29. 12:24
 3/3 anonim ***** válasza:

én a 11ben lakom. mondhatni ez is belváros, mert infrastrukturálisan oda sorolható.


a pesti részen nem szívesen élnék, túl zajos, poros, és vannak olyan utcák, ahol egy darab fa nincsen. itt, ha kinézek szinte csak azt látok, mégis 3 perc séta és felszállhatok a 4-6os villamosra. ennél jobb helyet el sem tudnék képzelni. még gyereket is szívesen nevelnék itt, csak sajnos kicsi a lakásunk. ha megszületik, akkor itt élünk pár évig, aztán ha már kinőttük a lakást, akkor sztem megyünk Gazdagrétre.


van egy jó barátom, aki a 8ban lakik, a rehab. részen, körúthoz közel. nyugis utca, a környék sem vészes, újépítésű lakásban élnek 2 kisgyerekkel. szeretik.

2011. jún. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!